Tęcza Kościan przegrała ze Startem Konin 30:28

Tęcza Kościan przegrała w Koninie z miejscowym Startem 30:28. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo Startu w tym sezonie.

Po zwycięstwie w ostatniej kolejce z drużyną Zew Świebodzin zawodnicy Tęczy Kościan udali się do Konina na mecz z ostatnim w tabeli Startem. Zespół z Konina w tym sezonie nie odniósł jeszcze zwycięstwa i tym samym Tęcza była zdecydowanym faworytem.

Od początku meczu widać było, że zawodnicy Startu wyszli bardzo zdeterminowani i nie oddadzą zwycięstwa bez walki. Pierwsza prowadzenie w tym meczu objęła Tęcza. Bramkę w drugiej minucie zdobył Dawid Wesołek. Gospodarze bardzo szybko odpowiedzieli dwoma bramkami. Najpierw Kościańskiego bramkarza pokonał Kacper Trepka a chwilę późnej bramkę zdobył Dominik Urbański. W kolejnych minutach gra toczyła się bramka za bramkę i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie dwubramkowej przewagi.

Dopiero w czternastej minucie meczu za sprawą bramki Kamila Napierkowskiego Tęcza objęła prowadzenie 10:8. Niestety od tego momentu podopieczni trenera Dawida Nowaka stracili trzy bramki z rzędu i na tablicy widniał wynik 11:10 dla gospodarzy. Końcówka pierwszej części gry należała jednak do Tęczy. W ostatnich siedmiu minutach gracze z Kościana zdobyli pięć bramek tracąc przy tym zaledwie jedną. Ostatecznie Tęcza do szatni schodziła przy prowadzeniu 18:15.

Gdy wydawało się, że końcówka pierwszej połowy może napawać optymizmem w drugiej części gry zawodnicy z Kościana zaczęli popełniać dużo błędów w obronie. W trzydziestej czwartej minucie meczu bramkę zdobył Dawid Graf i Tęcza prowadziła 20:17. Od tego momentu coraz lepiej zaczęli radzić sobie gospodarze. W przeciągu trzynastu minut zdobyli dziewięć bramek tracąc przy tym tylko jedną. W pięćdziesiątej minucie Tęcza przegrywała już 26:23. Ostatnie dziesięć minut meczu upłynęło na grze bramka za bramkę.

Zawodnicy Tęczy próbowali odrabiać straty, jednak gospodarze grali bardzo skoncentrowani i nie oddali prowadzenia już do końca spotkanie. Ostatecznie Tęcza przegrała w Koninie 30:28 i tym samym zespół Startu odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Po tej porażce Tęcza zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Za tydzień 15 grudnia Tęcza uda się na ostatni mecz w tym roku do Brzegu. Rywalem Kościańskich zawodników będzie zajmujący piąte miejsce w tabeli Orlik. Spotkanie zapowiada się więc niezwykle ciekawie gdyż spotkają się zespoły sąsiadujące ze sobą w tabeli. Stawką tego pojedynku będzie czwarte miejsce w lidze na koniec roku.

Bramki dla Tęczy zdobyli: Daniel Olejnik i Damian Krystkowiak po 6, Dawid Graf 5, Eryk Napieralski oraz Dawid Wesołek po 4, Kamil Napierkowski 3.

Trener Dawid Nowak: Ten mecz w głowach wygraliśmy chyba już w szatni. Od początku spotkania zagraliśmy bardzo słabo w obronie. Większość naszych rzutów była w środek bramki. Do tego wszystkiego doszedł żenujący poziom sędziowania i porażka z ostatnią drużyną w lidze gotowa. Jest mi wstyd i myślę, że chłopacy mają podobne odczucia. Trzeba się podnieść i wygrać następny mecz.

Start Konin - Tęcza Kościan 30:28 (15:18)

Manchester United pokonał Fulham 4:1. "Lukaku i Rashford nie strzelali goli przez pewien czas, więc bramki wiele dla nich znaczą" (napisy)