Turniej Charytatywny ''Wszyscy Razem dla Daniela'' [GALERIA] cz.2

Michał Dominiczak
W sobotę 15 grudnia w hali widowiskowo sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbyła się IX edycja turnieju Charytatywnego Piłkarze Dzieciom. W tym roku turniej został zorganizowany dla Daniela Glapiaka, który sam przez wiele poprzednich edycji pomagał przy organizacji turniejów oraz był wolontariuszem.

Daniel to 20 latek, u którego wykryto nowotwór kości piszczelowej. W ubiegłym roku Daniel zaczął odczuwać ból w nodze. Bóle narastały i nie dawały chłopakowi spokoju. Wykonano wiele badań, aby znaleźć przyczynę dolegliwości. W październiku 2017 roku chłopak i jego rodzina usłyszeli od lekarzy szokującą diagnozę. Silne bóle nogi okazały się oznakami nowotworu złośliwego kości piszczelowej. Po tej informacji rozpoczęła się walka o życie oraz uratowanie nogi Daniela. Najpierw chłopak udał się do kliniki w Warszawie gdzie poddany został chemioterapii. Następnie lekarze zdecydowali się na wykonanie operacji, która polegała na usunięciu górnej części kości piszczelowej. Na jej miejsce wstawiona została endoproteza. Dziś Daniel czuje się już lepiej i przez cały turniej dopingował zawodników oraz na końcu turnieju wręczył puchary dla najlepszych drużyn.

Turniej rozpoczął się od zmagań drużyn kobiecych. Do turnieju przystąpiło osiem zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Z każdej grupy do półfinału awansowały po dwie najlepsze ekipy. Z grupy A do dalszej części turnieju awansowały Drużyna Gwiazd Kobiecej Piłki Nożnej oraz Grom Wolsztyn. Z grupy B awans wywalczyły Polonia Środa Wlkp. oraz Reprezentacja Polski Policjantek. W pierwszym półfinale lepsza okazała się Reprezentacja Polski Policjantek, która pokonała 2-0 Drużynę Gwiazd. Jako drugie do finału awans wywalczyły zawodniczki Polonia Środa Wlkp., które pokonały 2-1 Grom Wolsztyn.
Mecz finałowy okazał się bardzo wyrównany jednak zwycięstwo 3:2 odniosła Reprezentacja Polski Policjantek. Trzecie miejsce w turnieju zajęła Drużyna Gwiazd, która w małym finale pokonała Grom Wolsztyn 2:1.

Po zakończeniu części kobiecej na parkiet wyszły zespoły męskie. Do rozgrywek przystąpiło 10 drużyn, które podzielone zostały na trzy grupy. Z grupy A, która liczyła cztery zespoły awans wywalczyły dwie najlepsze ekipy Metalaser oraz Team Gwiazd. Z grupy B i C awansował zwycięzca grupy. Z grupy B do półfinału awansował zespół złożony z sędziów WZPN natomiast w grupie C najlepsza okazała się drużyna KS Brzoza.

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się drużyny Team Gwiazd oraz Sędziowie WZPN. Mecz zakończył się remisem i o awansie do finału decydowała seria rzutów karnych. Lepszy w tym elemencie okazał się Team Gwiazd i to on awansował do finału. Drugim finalistom została drużyna KS Brzoza, która pokonała Metalaser 2-0. W meczu o trzecie miejsce znów decydowały rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy Metalaser i mogli cieszyć się z trzeciego miejsca. W wielkim finale zagrały drużyny KS Brzoza oraz Team Gwiazd. Po 12 minutach gry lepsi okazali się zawodnicy KS Brzoza, którzy wygrali 4-0.

Zmaganiom piłkarskim towarzyszyło wiele innych atrakcji. W samo południe na parkiecie pojawił się zespół Ogień, który zaśpiewał dla zgromadzonej publiczności i ponadto przekazał na licytację piłkę z autografami członków zespołu oraz koszulkę. Na parkiecie pojawiły się także Mażoretki. Podczas turnieju nie zabrakło także funkcjonariusza Pyrka, który chętnie pozował do zdjęć z najmłodszymi uczestnikami turnieju. Pokazową walkę w formule BJJ stoczyli zawodnicy Invictus Mosina. Odbyły się również liczne licytacje, na których nabyć można było min. Koszulki piłkarskie. Wieczorem przed zgromadzoną widownią wystąpił MR MG-GABI Guitar a tuż przed wręczeniem statuetek oraz pucharów zaprezentowała się dwójka Kościańskich raperów Szymkus&Rataj. Turniej zakończył się podziękowaniami od organizatora dla wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji tej imprezy. Janusz Budzyński poinformował także, że X jubileuszowy turniej odbędzie się 14 grudnia 2019r.

Podczas IX edycji turnieju Charytatywnego Wszyscy Razem dla Daniela udało się zebrać ponad 12 tysięcy złotych.