UKŻPS Kościan pokonał we własnej hali Orła Malbork 3-0 [GALERIA]

Michał Dominiczak
W ostatnim meczu w tym roku przed własną publicznością UKŻPS Kościan pokonał druzynę Orła Malbork 3-0. (25-14, 30-28,25-18)

Zawodniczki UKŻPS Kościan w niedzielę 16 grudnia podejmowały we własnej hali drużynę Orła Malbork. Było to zaległe spotkanie 13 kolejki II Ligii kobiet. Drużyna z Malborka przed meczem plasowała się na dziesiątej pozycji w tabeli. Zawodniczki z Kościana zajmowały pozycję lidera rozgrywek.

Pierwszy set zdecydowanie należał do podopiecznych Adama Cichockiego. Do stanu 12-10 dla UKŻPS Kościan gra była w miarę wyrównana. Od tego momentu zawodniczki z Kościana punkty zaczęły zdobywać seryjnie i ostatecznie pierwszego seta wygrały zdecydowanie 25-14. Po znakomitej pierwszej partii wydawać się mogło, że zwycięstwo w kolejnym secie przyjdzie równie łatwo. Okazało się jednak, że zespół z Malborka nie zamierza poddać się bez walki i na parkiet wyszedł bardzo podrażniony i żądny zwycięstwa.

Początek seta był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie, co najmniej dwu punktowej przewagi. Dopiero w połowie seta zawodniczki z Malborka wyszły na prowadzenie 15-12. Kolejne minuty gry upłynęły na grze punkt za punkt. Raz na jedno punktowe prowadzenie wychodził zespół z Kościana by za chwile tracić do przyjezdnych jeden punkt. Set zbliżał się ku końcowi a wynik cały czas oscylował w okolicy remisu. Ostatecznie na przewagi 30-28 zwycięstwo odniosła drużyna z Kościana.

Trzecia partia meczu wyglądała podobnie do tego, co widzieliśmy w pierwszym secie. Początkowa faza gry była bardzo wyrównana i wynik znów oscylował w okolicy remisu. Zawodniczki z Kościana wypracowały sobie trzy punktową przewagę przy stanie 8-5. Od tego momentu zespół z Malborka zaczął odrabiać straty by po chwili prowadzić 12-10. Kolejne minuty meczu znów upłynęły na grze punkt za punkt. Dopiero od stanu 17-17 podopieczne Adama Cichockiego zaczęły grać bardziej konsekwentnie i zdobywać punkty seriami. Ostatecznie ostatnią partię UKŻPS Kościan wygrał 25-18 a całe spotkanie 3-0.

Dzięki zwycięstwu zespół z Kościana utrzymał pierwszą pozycję w tabeli. Kolejne spotkanie podopieczne Adama Cichockiego zagrają 22 grudnia. Rywalem Kościańskiej drużyny będzie drugi zespół Pałacu Bydgoszcz.