W II-ligowych derbach poznanianki lepsze od UKŻPS

FB UKŻPS Kościan
Od porażki zmagania na II-ligowych parkietach w nowym roku rozpoczęły nasze siatkarki. UKŻPS Coccodrillo Kościan przegrał we własnej hali z SKF Politechniką Poznańską 1:3.

Początek pierwszego seta był dosyć wyrównany. Od połowy, zaczęła zarysowywać się przewaga przyjezdnych, które dzięki kilku udanym akcjom z rzędu wyszły na prowadzenie 1:0. W drugiej partii lepiej prezentowały się gospodynie. Miejscowe wspaniale finiszowały i wyrównały stan meczu. Bardzo ciekawy przebieg miał trzeci set. W nim, nasz zespół pomimo przodownictwa 22:20, przegrał do 23. Klub ze stolicy Wielkopolski odrobił straty rzutem na taśmę i zrobiło się 1:2. W czwartej odsłonie, kościanianki popełniły zbyt dużo błędów. W końcówce próbowały ratować sytuację, ale było zbyt późno na odwrócenie losów spotkania. Tym samym, Politechnika po sześciu latach niepowodzeń, ograła UKŻPS 3:1(18:25, 25:19, 23:25, 21:25).

Więcej informacji w najbliższym wydaniu tygodnika "Fakty Kościańskie".