W zaległym meczu Obra Kościan pokonała Nielbę Wągrowiec 1:0

Andrzej Rajewicz
Gola dla Obry strzelił Tomasz Marcinkowski
Gola dla Obry strzelił Tomasz Marcinkowski Obra Kościan
W zaległym spotkaniu pierwszej kolejki IV ligi, w środę 26 września podopieczni trenera Krzysztofa Knychały pokonali na własnym stadionie Nielbę Wągrowiec.

Faworytem środowego spotkania niewątpliwie była Nielba, która w przypadku zwycięstwa w Kościanie wskoczyłaby na fotel lidera. Spotkanie lepiej zaczęło się jednak dla gospodarzy. Potem mecz miał różny przebieg i sporo się działo na boisku. Widać było, że kościaniacy są mocno zmotywowani do walki. Pierwsze minuty meczu należały do Obry, która miał kilka akcji. Nielba pierwszą groźną sytuację do zdobycia bramki miała dopiero w 20 minucie meczu.

Do przerwy kibice na stadionie miejskim w Kościanie goli nie zobaczyli. W drugiej połowie z lepszej strony pokazali się goście. Nielba miała swoje okazje, ale kościaniacy także próbowali.

W 85 minucie meczu prostopadłą piłkę do Tomasza Marcinkowskiego posłał powracający po kontuzji Maciej Przewłocki. Tomek Marcinkowski idealnie przyjął, popędził z piłką i minął bramkarza Nielby, następnie strzelił do pustej bramki i było 1:0 dla Obry Kościan. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Obra odniosła bardzo ważne zwycięstwo na własnym Stadionie.

Kolejny mecz kościaniacy zagrają już w sobotę na własnym stadionie z Pogonią Nowe Skalmierzyce.