Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wieczorynka w Kościanie - nocna i świąteczna opieka medyczna wraca do SP ZOZ

Anna Szklarska-Meller
Wieczorynka 1 kwietnia wróci do szpitala w Kościanie
Wieczorynka 1 kwietnia wróci do szpitala w Kościanie
Wieczorynka w Kościanie. Nocna i świąteczna opieka medyczna po trzech latach wraca do kościańskiego szpitala. W środę poznański oddział NFZ ogłosił wyniki konkursu, do którego w powiecie kościańskim stanęło 2 oferentów. SP ZOZ zacznie przyjmować pacjentów od pierwszego kwietnia.

Wieczorynka w Kościanie. Szpital stracił kontrakt na wieczorynkę trzy lata temu. Wówczas konkurs wygrała przychodnia ze Starego Bojanowa. Po odwołaniach i protestach konkurs rozpisano raz jeszcze. Najwięcej punktów zdobył jednak nie kościański SP ZOZ, ale prywatna przychodnia w Racocie, należąca do Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Dworek Wilkowice. Nie pomogły odwołania dyrekcji szpitala, ani wizyta w Kościanie ówczesnego wiceministra zdrowia, Jakuba Szulca.

Kilka dni przed ogłoszeniem wyników kolejnego konkursu na wieczorynkę, NFZ poinformował kościańskie starostwo, że przychodnia w Racocie wypowiedziała umowę na świadczenie usług. Odpowiedzią szpitala i władz powiatu było zorganizowanie wieczorynki w Kościanie, odpowiedzią funduszu – pismo do właściciela Dworku Wilkowice. - NFZ wzywa świadczeniodawcę do ciągłego i nieprzerwanego realizowania świadczeń - czytamy w piśmie podpisanym przez Magdalenę Kraszewską, zastępcę dyrektora NFZ w Poznaniu.

Zobacz też: Zamieszanie wokół nocnej i świątecznej opieki medycznej w Racocie

Na początku tygodnia właściciel Dworku Wilkowice, oświadczył, że nocna i świąteczna opieka medyczna będzie sprawowana w Racocie do końca obowiązywania kontraktu, czyli do 31 marca. Nie wiadomo, czy stanął do kolejnego konkursu, bo te informacje objęte są tajemnicą. – W konkursie udział brało dwóch oferentów. Wygrał szpital w Kościanie, który otrzymał najwięcej punktów – mówi Małgorzata Lipko z biura prasowego poznańskiego oddziału NFZ.

- Szpital to pod każdym względem najlepsze miejsce do udzielania tego typu pomocy. Mamy sztab wyszkolonego personelu, bazę diagnostyczną oraz zaplecze łóżek różnej specjalności. Myślę, że w tego rodzaju pomocy nie ma miejsca na robienie biznesu – komentuje wygraną Piotr Lehmann, dyrektor placówki. Do sprawnego funkcjonowania nocnej i świątecznej opieki medycznej potrzeba około 30 lekarzy i 30 pielęgniarek. Wartość kontraktu z NFZ to około 4 mln zł.

Zadowolenia z takiego finału nie kryje także Andrzej Jęcz, kościański starosta. - Wielokrotnie podkreślaliśmy, że szpital jest najlepiej w powiecie przygotowany do świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej - przypomina Andrzej Jęcz. - Jego zwycięstwo w postępowaniu konkursowym jest czytelnym rozwiązaniem dla wszystkich potencjalnych pacjentów. Wygrana szpitala to także - poza logiką tego rozwiązania - efekt inwestycji i dobrej oferty kadrowej oraz organizacyjnej.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscian.naszemiasto.pl Nasze Miasto