Wieczorynka 1 kwietnia wróci do szpitala w Kościanie

Wieczorynka 1 kwietnia wróci do szpitala w Kościanie

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wieczorynka w Kościanie. Nocna i świąteczna opieka medyczna po trzech latach wraca do kościańskiego szpitala. W środę poznański oddział NFZ ogłosił wyniki konkursu, do którego w powiecie kościańskim stanęło 2 oferentów. SP ZOZ zacznie przyjmować pacjentów od pierwszego kwietnia.

Wieczorynka w Kościanie. Szpital stracił kontrakt na wieczorynkę trzy lata temu. Wówczas konkurs wygrała przychodnia ze Starego Bojanowa. Po odwołaniach i protestach konkurs rozpisano raz jeszcze. Najwięcej punktów zdobył jednak nie kościański SP ZOZ, ale prywatna przychodnia w Racocie, należąca do Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Dworek Wilkowice. Nie pomogły odwołania dyrekcji szpitala, ani wizyta w Kościanie ówczesnego wiceministra zdrowia, Jakuba Szulca.

Kilka dni przed ogłoszeniem wyników kolejnego konkursu na wieczorynkę, NFZ poinformował kościańskie starostwo, że przychodnia w Racocie wypowiedziała umowę na świadczenie usług. Odpowiedzią szpitala i władz powiatu było zorganizowanie wieczorynki w Kościanie, odpowiedzią funduszu – pismo do właściciela Dworku Wilkowice. - NFZ wzywa świadczeniodawcę do ciągłego i nieprzerwanego realizowania świadczeń - czytamy w piśmie podpisanym przez Magdalenę Kraszewską, zastępcę dyrektora NFZ w Poznaniu.

Zobacz też: Zamieszanie wokół nocnej i świątecznej opieki medycznej w Racocie

Na początku tygodnia właściciel Dworku Wilkowice, oświadczył, że nocna i świąteczna opieka medyczna będzie sprawowana w Racocie do końca obowiązywania kontraktu, czyli do 31 marca. Nie wiadomo, czy stanął do kolejnego konkursu, bo te informacje objęte są tajemnicą. – W konkursie udział brało dwóch oferentów. Wygrał szpital w Kościanie, który otrzymał najwięcej punktów – mówi Małgorzata Lipko z biura prasowego poznańskiego oddziału NFZ.

- Szpital to pod każdym względem najlepsze miejsce do udzielania tego typu pomocy. Mamy sztab wyszkolonego personelu, bazę diagnostyczną oraz zaplecze łóżek różnej specjalności. Myślę, że w tego rodzaju pomocy nie ma miejsca na robienie biznesu – komentuje wygraną Piotr Lehmann, dyrektor placówki. Do sprawnego funkcjonowania nocnej i świątecznej opieki medycznej potrzeba około 30 lekarzy i 30 pielęgniarek. Wartość kontraktu z NFZ to około 4 mln zł.

Zadowolenia z takiego finału nie kryje także Andrzej Jęcz, kościański starosta. - Wielokrotnie podkreślaliśmy, że szpital jest najlepiej w powiecie przygotowany do świadczenia podstawowej opieki zdrowotnej - przypomina Andrzej Jęcz. - Jego zwycięstwo w postępowaniu konkursowym jest czytelnym rozwiązaniem dla wszystkich potencjalnych pacjentów. Wygrana szpitala to także - poza logiką tego rozwiązania - efekt inwestycji i dobrej oferty kadrowej oraz organizacyjnej.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!


Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

M.A. (gość)

Wczoraj miałam wątpliwą przyjemność skorzystania z usług kościańskiej wieczorynki. Gdy powiedziałam wielce obrażonej pani w rejestracji, że mam taki kaszel, że się dusze i wymiotuję wystrzeliła do mnie z tekstem,, I kaszlem tu pani przychodzi?" . To był dopiero wstęp, po 10 minutach przyciapciała zaspana pani doktor z bulwersem, że co ja sobie wyobrażam że nie czekam pod gabinetem...po czym ja, wchodząc do gabinetu nie pozostałam dłużna i bardzo przeprosiłam, że śmiałam ją obudzić. A fakt, że Pani doktor ma przyjąć jeszcze jednego pacjenta był jej już totalnie nie w smak...