W ostatnim czasie w powiecie kościańskim znacznie zwiększyła się liczba remontów drogowych w powiecie kościańskim. Temat inwestycji został szerzej poruszony podczas zeszłotygodniowej sesji rady.

Na posiedzeniu nie zabrakło bezpośrednich podziękowań. Dotyczyły one namalowania pasów pomiędzy Krzywiniem, a Lubiniem. - To bardzo ułatwi nam przejazd tą trasą, szczególnie w okresie zimowym, kiedy mgły są przeogromne - podkreślał jeden z radnych.

Były również kontrowersje. Podjęta została dyskusja w sprawie ul. Krętej, która jest modernizowana w Starym Bojanowie. Mianowicie, chodziło o zasadność jej przebudowy, przedstawienie pozwolenia i kryteriów wyboru. - W tym przypadku wystarczy samo zgłoszenie - poinformował dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Dariusz Korzeniowski.

Na obradach odczytano również interesujący list mieszkańca gminy Śmigiel, przedstawiający problem w organizacji ruchu na skrzyżowaniach Sierpowo-Wydorowo i Sierpowo-Górka Duchowna. „Jadąc od strony Wydorowa w kierunku Górki Duchownej widoczność jest ograniczona (...). To miejsce bardzo niebezpieczne, zagrażające życiu i zdrowiu (...)"

Szczegóły można znaleźć w "Faktach Kościańskich".

Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!