Wyścigi drezyn ręcznych w Śmiglu [ZDJĘCIA]

Joanna Lajsner
Wyścigi drezyn w Śmiglu
Wyścigi drezyn w Śmiglu Joanna Lajsner
Wyścigi drezyn ręcznych to coś nowego w Śmiglu. Mimo, że zawody odbyły się dopiero po raz drugi, wystartowało w nich 13 drużyn. To całkiem niezła frekwencja dla konkursu, który dopiero zdobywa popularność.

Wyścigi drezyn ręcznych odbyły się 6 września na stacji kolejki wąskotorowej w Śmiglu. Zawodnicy przyjechali z różnych części Polski, aby w niemiłosiernym upale powalczyć o pierwsze miejsce w II Gminnych Zawodach w Wyścigach Drezyn Ręcznych. Oprócz drużyn ze Śmigla, byli też zawodnicy z Wrocławia i Środy Wielkopolskiej. Poza tym, nie tylko panowie postanowili wypróbować swoje siły - wśród drużyn znalazły się trzy duety kobiece.

Zawody podzielono na dwa etapy. W pierwszym wszystkie drużyny dwukrotnie pokonały dystans 150 metrów na czas. Po zliczeniu wyników do dalszego etapu przeszły cztery najlepsze, czyli drużyny: Arkadiusza Kaczmarka z wynikiem 71.85; OSP Śmigiel z wynikiem 71,95; Stop Śmierci Męska III z wynikiem 73,60 oraz Marian Grycz z wynikiem 73,67. I grupa ścigała się z IV, a II z III.Zarówno te, które wygrały jak i te, które odpadły, walczyły ze sobą w kolejnym wyścigu.

Ostatecznie I miejsce zajęli zawodnicy OSP Śmigiel, II- Arkadiusz Kaczmarek, III - Stop Śmierci Męska III, a IV Marian Grycz. Nagrodami były puchary,dyplomy oraz bony na przejazdy kolejką lub drezynami.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani