Zakończył się etap powiatowy plebiscytu Mistrzowie Sportu

Andrzej Rajewicz
W kategorii sportowiec junior dziewczęta wygrała Sara Jóźwiak
W kategorii sportowiec junior dziewczęta wygrała Sara Jóźwiak Arch. Prywatne
W czwartek 27 grudnia zakończył się etap powiatowy plebiscytu Mistrzowie Sportu. Etap wojewódzki rozpocznie się w poniedziałek 31 grudnia. Zaobaczcie kto wygrał w powiecie kościańskim.

Plebiscyt obywa się w sześciu kategoriach (sportowiec junior dziewczęta, sportowiec junior chłopcy, sportowiec senior kobiety, sportowiec senior mężczyźni, trener i drużyna). W czwartek 27 grudnia poznaliśmy zwycięzców etapu powiatowego, którzy powalczą w etapie wojewódzkim.

W kategorii sportowiec junior dziewczęta w naszym powiecie wygrała Sara Jóźwiak z klubu UKS Grom Czacz Dziewczęta. Sara Jóźwiak zdobyła 175 głosów. Na drugim miejscu z wynikiem 108 głosów znalazła się Marta Sobjowiak także piłkarka z klubu Juna-Trans Woman Stare Oborzyska.

Natomiast w kategorii sportowiec junior chłopcy najwięcej głosów zdobył Iwo Beszterda. Iwo to młody adept kartingu, reprezentant Automobilklubu Leszczyńskiego. Na Iwa oddano 327 głosów. Drugie miejsce z wynikiem 39 głosów zajął Piotr Wieczorek z klubu Polonia Śmigiel.

W kategorii sportowiec senior kobiety w powiecie kościańskim wygrała Marta Sobkowiak z Juna-Trans Woman Stare Oborzyska. Na drugim miejscu znalazła się Karolina Wlekła, z tego samego klubu.

W kategorii sportowiec senior mężczyźni wygrał Michał Kurasiński, zawodnik trójboju siłowego z klubu UKS „Sokół” Krzywiń. Michał zdobył 52 głosy. Za nim znalazł się Adam Noskowiak z Tęczy Kościan z wynikiem 23 głosy.

W kategorii trener roku mieliśmy do końca wielkie emocje. Ostatecznie o jeden głos lepszy od Mileny Bączyk okazał się Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa w Kościanie. Pan Tomasz zdobył 378 głosów. Druga MIlena Bączyk, trenerka w Lech Poznań Football Academy Kościan zdobył 377 głosów.

Natomiast w kategorii drużyna roku wygrała Akademia Piłkarska Reissa Kościan. Na tę drużynę oddano 700 głosów.

Zwycięzcy wszystkich sześciu kategorii awansowali do wojewódzkiego finału, zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostaną wybrani Najpopularniejsi Juniorzy, Seniorzy, Trenerzy i Drużyny w Wielkopolsce w 2018 r. Start głosowania w drugim etapie wojewódzkim w poniedziałek 31 grudnia. Zakończenie głosowania w etapie wojewódzkim nastąpi w poniedziałek, 7 stycznia o godz. 21.

- Największą siłą tego plebiscytu jest to, że poświęcony jest on sportowcom wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli - mówi Adam Pawłowski, redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego”.