Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie od lat czeka na halę sportową z prawdziwego zdarzenia. Mimo że to największa w powiecie szkoła, uczniowie wciąż ćwiczą w niewielkiej salce.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie to największa szkoła w powiecie. Do techników i klas zawodowych w "Ratajczaku" chodzi około 900 uczniów. Mimo to placówka od lat czeka na budowę pełnowymiarowej hali sportowej. Szkoła dysponuje salą, w której odbywają się lekcje wychowania fizycznego, ale jest ona zdecydowanie za mała.

Wiele wskazuje na to, że Zespół Szkół im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie hali sportowej z prawdziwego zdarzenia nieprędko się doczeka. Na budowę takiego obiektu liczą nie tylko uczniowie, lecz również sportowcy i kibice z Kościana, którzy od lat narzekają na brak odpowiedniego miejsca do treningów oraz organizacji zawodów. W dodatku projekt budowy hali, jest już gotowy.

Zobacz też: Bieg olimpijski w Racocie [zdjęcia]

- Rozważaliśmy projekt zakładający 400 do 500 miejsc siedzących, dzięki czemu hala mogłaby pełnić funkcję sportowej i widowiskowej. Zwracaliśmy się nawet do władz Kościana o partycypację w kosztach budowy - wyjaśnia Edward Strzymiński, kościański wicestarosta. Szacuje się, że budowa hali sportowej może pochłonąć około 4,5 mln zł.

Władze powiatu trzy lata temu złożyły w poznańskim urzędzie marszałkowskim wniosek o dofinansowanie inwestycji z Totalizatora Sportowego, licząc na wsparcie rzędu 1,5 mln zł. - Niestety, pieniędzy na inwestycje z Totalizatora Sportowego nie ma - dodaje Edward Strzymiński. Plany budowy hali sportowej trzeba zatem odłożyć na przyszłość.

Na razie kościańskie starostwo, by złagodzić skutki braku przy "Ratajczaku" pełnowymiarowej hali, jednemu rocznikowi uczniów opłaca zajęcia z nauki pływania. Lekcje wychowania fizycznego dla części młodzieży przez cały rok szkolny organizowane są na krytej pływalni w Kościanie.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!