Zwycięstwo UKŻPS Kościan w Poznaniu i awans do turnieju barażowego

redakcja
Po dwóch zwycięstwach we własnej hali zawodniczki UKŻPS Kościan udały się do Poznania na trzeci mecz play off z UKS ZSMS Poznań. Ewentualne zwycięstwo dawało drużynie Adama Cichockiego awans do półfinałowego turnieju barażowego o awans do pierwszej ligi.

Pierwsze dwa spotkania rozegrane zostały w hali kościańskiej dwójki dziewiątego i dziesiątego marca. Obydwa spotkania zakończyły się zwycięstwami UKŻPS Kościan 3:1. Dwudziestego trzeciego marca zawodniczki z Kościana udały się na trzeci mecz do Poznania.
Pierwszy set przebiegał pod dyktando zespołu prowadzonego przez Adama Cichockiego. Zawodniczki UKŻPS Kościan grały bardzo pewnie w obronie i skutecznie kończyły swoje ataki. Ostatecznie pierwszego seta wygrał zespół z Kościana 25:19.
W drugiej partii meczu zespół UKS ZSMS Poznań postawił trudniejsze warunki i losy seta ważyły się praktycznie do samego końca. Dopiero w końcówce drugiej części meczu UKŻPS Kościan wypracował sobie przewagę i wygrał drugiego seta 25:22.
Kolejna partia meczu to fatalny set w wykonaniu gospodyń. Kościańska drużyna bardzo szybko objęła prowadzenie i konsekwentnie je powiększała. Ostatecznie trzeciego seta UKŻPS Kościan wygrał wysoko 25:17.
W rywalizacji do trzech zwycięstw kościański zespół poradził sobie bez problemu. Dwa zwycięstwa we własnej hali oraz jedno odniesione na terenie rywala pozwoliło awansować drużynie UKŻPS Kościan do turnieju barażowego o awans do pierwszej ligi.
Turniej barażowy odbędzie się w dniach od piątego do siódmego kwietnia. W najbliższym czasie Polski Związek Piłki Siatkowej ma podjąć decyzję dotyczącą organizatora turnieju barażowego. Kościańska drużyna w grupie zmierzy się z zespołami KS Olimpia Jawor, która w play off pokonała Płomień Sosnowiec. Kolejnym przeciwnikiem zespołu Adama Cichockiego będzie drużyna Częstochowianki Częstochowa, która w drodze do turnieju barażowego rozprawiła się z PLKS Pszczyna. Z pierwszej grupy drugiej ligi, w, której występował zespół z Kościana z drugiego miejsca awans wywalczył zespół Spójni Stargard, który również w trzech meczach pokonał Pałac II Bydgoszcz.