Dzięki fantastycznemu reportażowi Natachy Pisarenko, fotografki Associated Press możemy poznać niezwykłą przyrodę Antarktydy. Pisarenko zwiedziła biegun południowy w towarzystwie chilijskich naukowców, oto co zobaczyła.

Zobacz: Bajkał pokonali na ... rowerach. Zobaczcie, jak im się tu udało [ZDJĘCIA]

Podczas gdy w Polsce z każdym dniem zbliżamy się do wiosny, na Antarktydzie panuje nieustająca zima. Średnia roczna temperatura wynosi tam około minus 57 stopni Celsjusza. Najcieplejszym miesiącem jest styczeń z temperaturą minimalną minus 30 stopni.

W takich warunkach biegun odwiedziła grupa chilisjkich badaczy, która wizytowała stację badawczą imienia Bernardo O'Higgins na Antarktydzie. Z powodu najłagodniejszego w tym okresie klimatu, biegun wizytują nie tylko naukowcy, piękno Antarktydy na własne oczy chcą zobaczyć także "zwykli" ludzie. Dla tych, którzy nie mogli skorzystać w tym roku z wycieczki na biegun mamy piękne zdjęcie autorstwa Natachy Pisarenko.

Hallo

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

mgr (gość)

W tytule powinno być: "..antarktycznej stacji... " bo Antarktyda i Arktyka leżą na PRZECIWNYCH biegunach NASZEGO GLOBU !