Hania Cieślak

avatarHania Cieślak

Kościan
Mieszkaniec Hania Cieślak

Hania Cieślak

Dodano 2018-09-10 20:40:04

Rak chce zabić małą Amelkę - Bez naszej pomocy, oczka Amelki mogą zamknąć się ostatni raz.

Kilkanaście miesięcy temu do brzuszka Amelki zakradł się “robaczek”. Tak go nazwali rodzice, żeby Amelce było łatwiej, ale to tak naprawdę śmiertelne zagrożenie. Morderca, który pojawił się w jednym celu. Żeby zabić maleństwo. Neuroblastoma - złośliwy nowotwór występujący tylko u dzieci. Podstępna choroba atakująca najmniejszych, najsłabszych, najbardziej bezbronnych… Amelka po wyczerpującej batalii wygrała pierwsze starcie, ale ten bezwględny dzieciobójca właśnie powrócił. Żeby przeżyć, oprócz chemii, Amelka potrzebuje immunoterapii. Jednak ze względu na wznowę nie ma już szansy na jej refundację...

Każde wsparcie się liczy. Tylko razem możemy ją uratować! Tylko razem możemy ocalić nadzieję...

Czytaj więcej : https://www.siepomaga.pl/zycie-amelki

Mieszkaniec Hania Cieślak

Hania Cieślak

Dodano 2018-04-06 21:50:37

Białaczka - śmiertelny wróg powrócił i kradnie życie 14 letniej Karoliny!

Po raz kolejny wróg dał o sobie znać w tym roku. – 23 marca – to wtedy dowiedziałam się, że mojej córce została ostatnia nadzieja na życie. To już trzecia wznowa białaczki. Wymęczony do granic możliwości organizm ledwo wytrzymuje ciężkie leczenie… Moja córeczka umiera, a ja nie mam pieniędzy, żeby ją uratować! Lek ostatniej szansy kosztuje fortunę. Dostaliśmy kosztorys na cztery cykle – lekarze mają nadzieję, że Blinatumomab zadziała. Błagam, pomóżcie Karolince! – prosi mama dziewczynki na stronie Fundacji Siepomaga.

Więcej o Karolince dostępne na stronie siepomaga.pl. https://www.siepomaga.pl/ocal-karoline

Mieszkaniec Hania Cieślak

Hania Cieślak

Dodano 2017-08-06 18:14:28

Polskie “religijne” Despacito stworzyła Zakonnica

Na Jasną Górę pielgrzymi z Wrocławia idą w rytmie polskiej wersji "Despacito" Pielgrzymkowa wersja hitu Luisa Fonsiego popularnością może nie dorównuje oryginałowi, ale i tak ma swoje pięć minut w polskiej sieci oraz podczas Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej do Częstochowy. Jak informuje wrocławski "

Mieszkaniec Hania Cieślak

Hania Cieślak

Dodano 2017-08-02 17:46:49

Nie żyje Wanda Chotomska. Autorka wierszy dla dzieci miała 88 lat

Wanda Chotomska była autorką popularnych audycji radiowych i telewizyjnych, w tym słynnego cyklu "Jacek i Agatka". W Warszawie dziś zmarła pisarka, autorka wierszy i opowiadań Wanda Chotomska. W październiku skończyłaby 88 lat. O jej śmierci poinformowała Prezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Małgorzata Karolina Piekarska.

Autorka wielu książek dla dzieci i młodzieży, audycji radiowych i programów telewizyjnych urodziła się w Warszawie 29 października 1929 roku. Studiowała na Wydziale Społeczno-Politycznym i Wydziale Dziennikarskim Akademii Nauk Politycznych. Debiutowała na łamach "Świata Młodych" w 1949 roku, a w 1958 roku opublikowała pierwszy tomik poezji "Tere fere".

Podczas Powstania Warszawskiego była sanitariuszką. Po kapitulacji przebywała w obozie przejściowym w Pruszkowie, skąd udało się jej uciec i zamieszkała w Mosznie. W 1947 roku zdała maturę.

Pisarka napisała mnóstwo wierszyków, opowiadań i innych utworów, ale jak żartowała w wywiadach, nigdy ich nie policzyła, bo jest kiepska z matematyki. Była jedną z najbardziej uznanych polskich autorek.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Wanda_Chotomska

Mieszkaniec Hania Cieślak

Hania Cieślak

Dodano 2017-08-01 18:28:20

Kamila umiera. Została jej już tylko jedna, ostatnia deska ratunku

Ma zaledwie dwadzieścia jeden lat, była energiczną, zabawną, pozytywnie zakręconą studentką. Niestety, choruje na bardzo rzadką chorobę, która stopniowo wyniszcza jej organizm... Kamila pochodzi z Chełma. Gdy miała 13 lat zdiagnozowano u niej niezwykle rzadką chorobę krwi - nocną napadową hemoglobinurię. Od tego czasu choroba wyniszcza organizm Kamili, która większość swojego życia spędziła w szpitalach. Lekarze musieli już usunąć jej śledzionę i jedną nerkę, druga działa bardzo słabo, podobnie jak wątroba. Kilka dni temu kobieta przeszła kolejną operację. Okazało się, że jelita też są w kiepskim stanie. W związku z osłabieniem organizmu i dużym bólem Kamila nie może przejść przeszczepu szpiku. A to jej jedyna szansa na wyzdrowienie.

Ostatnią deską ratunku dla 21-latki jest zastosowanie bardzo drogiej kuracji lekiem o nazwie Soliris. Powinien on zahamować rozwój choroby i zwiększyć szanse na przeszczep szpiku. Problem w tym, że jedna dawka Solirisu kosztuje około 50 tys. złotych. W pierwszym miesiącu Kamila powinna przyjąć cztery takie dawki. To oznacza, że na początek potrzeba 200 tys. złotych. A to nie koniec. Gdy rozpocznie się terapię nie można jej przerwać. Znaczna poprawa, pozwalająca na zakwalifikowanie do przeszczepu, może przyjść dopiero po kilku miesiącach. Roczny koszt przyjmowania leku waha się w granicach od 1,2 do nawet 2 mln zł.

Niestety, kwota potrzebna na leczenie poza zasięgiem rodziny Kamili.
Dlatego konieczne jest wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli.
Zbiórka jest prowadzona pod tym linkiem :https://www.siepomaga.pl/kamila-slazak

 1. Pierwszy raz tutaj?

  Cieszymy się, że dołączyłeś do serwisu naszemiasto.pl
  Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w zrobieniu pierwszych kroków:

 2. Zwiększ atrakcyjność profilu

  Dodaj tło, zadbaj aby profil miał unikatowy wygląd i wyróżniał się na tle innych

 3. Daj się poznać

  Uzupełnij podstawowe informacje profilowe, dodaj zdjęcie i bądź rozpoznawalny

 4. Dziel się nowymi wydarzeniami!

  Publikuj artykuły, dodawaj galerie, dziel się ciekawymi infomacjami i pozostań na bieżąco z lokalnymi wydarzeniami

 5. Uczestnicz w życiu lokalnej społeczności

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, chcesz się czymś podzielić lub napisać artykuł? Sam zadecyduj jaką formę wybierzesz

 6. Daj znać co u Ciebie

  Chcesz się czymś podzielić na gorąco, dodaj krótki wpis, wiadomość zostanie opublikowana w prywatnym strumieniu

 7. Opublikuj materiał na stronie miejskiej

  Wydarzyło się coś ciekawego, o czym inni mieszkańcy powinni wiedzieć, napisz artykuł i opublikuj go na łamach serwisu, dowiedz się co inni o tym sądzą!