Festyn i Dożynki w Kurzej Górze

2013-09-03 10:41:32

W dniu 24.08.2013 o godz. 15:00 na terenie przy świetlicy wiejskiej w Kurzej Górze rozpoczął się „Festyn Rodzinny”.
Wśród atrakcji były: przejażdżki bryczką oraz jeep’em, balony z helem, „twórczy” kącik z kolorowankami.
Niezwykłą frajdą była dmuchana zjeżdżalnia „straż pożarna” (największa w Polsce) i malowanie twarzy zmieniające maluchy w najprzeróżniejsze stworki – oczywiście sympatyczne.
Pomiędzy atrakcjami można było zregenerować siły, zjadając pyszne wypieki przygotowane przez mieszkańców wsi a także skorzystać z kawiarenki zaopatrzonej w ciepłe i zimne napoje. Było również sporo łakoci dla milusińskich: lizaków, cukierków oraz wafelków ofiarowanych przez sponsorów. O oprawę muzyczną zadbał dj Chariss.
Festyn był doskonałą okazją do oderwania się od codziennych zajęć.
Po godzinnej przerwie, o godz. 20:00 odbyły się dożynki wiejskie.
Obchody święta rolników rozpoczęła pani sołtys Karolina Siejek krótkim przemówieniem, w którym życzyła wszystkim rolnikom, mieszkańcom i gościom, aby nigdy nie zabrakło na Ich stołach tego najważniejszego symbolu dożynek jakim jest chleb.
Po części oficjalnej i podzieleniu się chlebem rozpoczęła się zabawa taneczna z zespołem TABASCO Band, która zakończyła się ok. 3:00 nad ranem.
Sołtys i Rada Sołecka dziękują Mieszkańcom za liczne uczestnictwo i pomoc przy organizacji, a Władzom Gminy, darczyńcom i sponsorom za wsparcie rzeczowe i finansowe.
DZIĘKUJEMY!

Jesteś na profilu Karolina Siejek - stronie mieszkańca miasta Kościan. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj