Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczennice ze Skalnej w Rydułtowach były w Hiszpanii. Poznawały tajniki szycia sukien flamenco. Świetnie spożytkowały ten czas! ZDJĘCIA

Ireneusz Stajer
Ireneusz Stajer
12 uczennic i dwóch nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Rydułtowach, czyli placówki na Skalnej, skorzystało z zagranicznych staży finansowanych z Programu Erasmus+. Przyszłe techniczki stylistki szkoliły się w La Moda de Sevilla, gdzie poznawały tajniki szycia sukien flamenco.
12 uczennic i dwóch nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Rydułtowach, czyli placówki na Skalnej, skorzystało z zagranicznych staży finansowanych z Programu Erasmus+. Przyszłe techniczki stylistki szkoliły się w La Moda de Sevilla, gdzie poznawały tajniki szycia sukien flamenco. ZSLiT Rydułtowy
Niesamowity rozwój umiejętności zawodowych na zagranicznych praktykach. 12 uczennic Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Rydułtowach wzięła udział w stażach finansowanych z Programu Erasmus+. Dziewczyny z klasy technik stylista szkoliły się w La Moda de Sevilla, gdzie poznawały tajniki szycia sukien flamenco. Ale to nie wszystko, czego doświadczyły w Hiszpanii uczennice z Rydułtów.

12 uczennic i dwóch nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Rydułtowach, czyli placówki na Skalnej, skorzystało z zagranicznych staży finansowanych z Programu Erasmus+. Przyszłe techniczki stylistki szkoliły się w La Moda de Sevilla, gdzie poznawały tajniki szycia sukien flamenco. Podczas wyjazdu nie tylko rozwijały umiejętności zawodowe, ale także poznawały kulturę Andaluzji i język hiszpański. Zwiedziły Kadyks, najstarsze miasto w Hiszpanii oraz Malagę.

- Celem Sevilla de Moda było zbliżenie się do fascynującego świata mody, poznanie jego wszystkich aspektów, a także uzupełnienie braków we współczesnym andaluzyjskim sektorze mody, jako jednym z najważniejszych gałęzi przemysłu w Hiszpanii. Zwłaszcza w Sewilli, mieście, które szczyci się wieloletnią tradycją związaną z tą branżą, możemy odnaleźć prawdziwe przykłady mody regionalnej – mówi Mirela Szymczak, dyrektor rydułtowskiego zespołu szkół.

Jak zaznacza, dzięki mobilności i współpracy z Escuela Sevilla de Moda - Tecnipract Moda y Eventos S.L. i projektantami, nasza młodzież miała zajęcia w atelier krawieckim oraz dziale stylizacji i warsztaty projektowania strojów flamenco.

- Uczestniczki i uczestniczy rozwijali kluczowe kompetencje zawodowe. Wykonywali modelowanie konstrukcyjne wyrobów odzieżowych, a także form i szablonów ich elementów. Projektowali odzież z zastosowaniem technik komputerowych – wylicza Mirela Szymczak.

Pozwoliło to na rozwijanie niezbędnych w tej branży kompetencji związanych z doborem materiałów, przygotowaniem i wykonawstwem projektów strojów okolicznościowych flamenco. Dodatkowo uzupełnieniem będą moduły poświęcone hafciarstwu i krawiectwu.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wodzislawslaski.naszemiasto.pl Nasze Miasto