Awans UKŻPS Kościan do turnieju finałowego o awans do I ligi

Michał Dominiczak
Od piątku do niedzieli trwał półfinałowy turniej barażowy o awans do I ligi.

Poza UKŻPS Kościan w turnieju rozgrywanym w Częstochowie zagrały również zespoły: Spójnia Stargard, Olimpia Jawor oraz gospodynie Częstochowianka Częstochowa. Kościańska drużyna pierwsze spotkanie rozgrywała w piątek a rywalem drużyny z Kościana był zespół Olimpii Jawor. Początek meczu nie ułożył się najlepiej dla podopiecznych Adama Cichockiego i pierwszego seta UKŻPS Kościan przegrał do piętnastu. W drugiej partii kościańskie zawodniczki pokazały się z o wiele lepszej strony i wygrały drugiego seta 25:17. Trzecia parta to znów zwycięstwo Olimpii Jawor. Dwa ostatnie sety to już zdecydowana gra kościańskiej drużyny. Najpierw zawodniczki z pod znaku krokodyla zwyciężyły w czwartym secie 25:23 a w tie-break’u na przewagi pokonały Olimpię 16:14.
Drugiego dnia zmagań UKŻPS Kościan zmierzył się z doskonale znanym zespołem Spójni Stargard. Spotkanie zakończyło się szybkim zwycięstwem 3:0 kościańskiej drużyny.
W niedzielę UKŻPS Kościan rozegrał mecz z gospodyniami turnieju Częstochowianką Częstochowa. Pierwszego seta wygrała drużyna z Częstochowy 25:18. Podopieczne Adama Cichockiego szybko doprowadziły do wyrównania stanu meczu, jednak kolejne dwa sety padły łupem gospodyń turnieju do 17 i 23. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1.
Wynik meczu UKŻPS Kościan z Częstochowianką Częstochowa sprawił, że trzy zespoły miały na swoim koncie po pięć punktów i o kolejności w tabeli decydować musiała mała tabela. Ostatecznie pierwsze miejsce dzięki najlepszemu bilansowi setów zajęła Częstochowianka Częstochowa. UKŻPS Kościan uplasował się na drugim miejscu i również wywalczył awans do turnieju finałowego o awans do pierwszej ligi. Na trzecim miejscu turniej zakończyła drużyna Olimpii Jawor a ostatnie miejsce zajęła drużyna Spójni Stargard.
W drugim turnieju półfinałowym najlepsze okazały się zespoły NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki i SAN-Pajdy Jarosław i to one uzupełniły skład drużyn, które zagrają o awans na zaplecze Polskiej Ligi Siatkówki. Z turnieju finałowego awans do wyższej klasy rozgrywkowej wywalczą dwa zespoły.
UKŻPS Kościan – Olimpia Jawor 3:2 (15:25, 25:17, 20:25, 25:23, 16:14)
UKŻPS Kościan – Spójnia Stargard 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)
Częstochowianka Częstochowa – UKŻPS Kościan 3:1 (25:18, 22:25, 25:17, 25:23)
1. Częstochowianka Częstochowa 5pkt. 8:4
2.UKŻPS Kościan 5 pkt. 7:5
3. Olimpia Jawor 5 pkt. 8:6
4. Spójnia Stargard 3 pkt. 1:9

Novak Djoković z nagrodą Laureusa. "Było mnóstwo lekcji życiowych, które odebrałem w ciągu ostatnich 12 miesięcy"