BC Obra bez szans w Pleszewie. W Rydzynie nie zagrali

Andrzej Bartkowiak
Koszykarze BC Obry Kościan bez szans w Pleszewie. W Rydzynie z kolei nie doszedł do skutku mecz na szczycie II ligi, pomiędzy Rycerzami, a BC Swiss Krono Żary. Powód? Zagrożenie epidemiczne.

Spotkanie w Rydzynie odbędzie się w późniejszym terminie, a dokładnie 20 stycznia przyszłego roku. Bez przeszkód odbyło się spotkanie w Pleszewie, gdzie KS Kosz podejmował BC Obrę Kościan, która ostatnio po zaciętych derbach uległa Rycerzom.

Faworytem spotkania w Pleszewie byli gospodarze, którzy rozpoczęli skutecznie i już w 3 minucie było (7:0). Obra szybko podgoniła wynik, bo po trójce Adamczaka było już tylko (13:9). To był jednak chwilowy zryw, bo po 10 minutach gospodarze odskoczyli na 10 punktów. Goście jednak nie odpuszczali. Zdołali odrobić kilka punktów w II kwarcie i do przerwy nie było źle (46:40).

II połowa rozpoczęła się świetnie dla miejscowych. Chmielarz, Marek i Małecki trafiali za trzy punkty i momentalnie zrobiło się (55:40). Jeszcze większą przewagę Pleszewianie uzyskali w ostatnich 10 minutach, które rozpoczęli od serii (19:0)! W tym momencie było po meczu. Ostatecznie KS Kosz Pleszew po tej skutecznej egzekucji pokonał Obrę 103:76.

KS Kosz Pleszew – BC Obra Kościan 103:76 (24:14, 22:26, 28:22, 29:14)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Adamczak 22 (3x3), Gruszczyński 15 (2x3), Ciążkowski 11, Plewiński 9, Kaczmarek 6, Rybakowski 6, Kiszka 3, Hebdzyński 2, Stróżyński 2,

Najwięcej dla KS Kosz: Małecki 20 (3x3), M.Spała 17, K.Spała 16 (4x3), Galewski 13 (10 zb), Serbakowski 13 (3x3)

Dodajmy, że koszykarze II ligi nie będą mieć długiej przerwy świątecznej, bo powrócą do rozgrywek już 2 stycznia. BC Obra Kościan zagra we Wrocławiu z Exact Systems, a Rycerze podejmą Enea Basket Junior Poznań.