BC Obra bez szans w Żarach. Zabrakło armat. Rywal wygrał wysoko

Andrzej Bartkowiak
Udostępnij:
Nie byli faworytem w meczu w Żarach i niestety nic niespodziewanego w tym meczu się nie wydarzyło. BC Swiss Krono Żary okazało się kompletniejszym zespołem i w meczu o punkty w II lidze koszykarzy rozbiło zespół z Kościana 102:72.

Już sam wynik pokazuje, że było to jednostronne starcie. BC Obra tylko chwilami w I kwarcie zbliżala się do rywala, tak jak choćby po rzucie Łukanusa, kiedy w 9 minucie było tylko (20:18). O ile Obra dobrze w I połowie radziła sobie w ataku, to zabrakło twardej obrony. Co z tego, że Obra zdobyła w II kwarcie 24 punkty, skoro straciła ich aż 35? To nie wystawia dobrego świadectwa zespołowi z Kościana. Po 20 minutach przewaga gospodarzy wzrosła do 17 punktów i niewiele zapowiadało jakaś diametralną zmianę. III kwartą miejscowi w zasadzie zamknęli ten mecz, bo już w 25 minucie obie drużyny dzieliła różnica 30 punktów (72:42). Ta różnica utrzymała się do samego końca. Na otarcie łez gościom pozostała jedynie ostatnia remisowa kwarta. Marne to jednak pocieszenie, bo zespół z Lubuskiego wygrał wysoko (102:72).

BC Swiss Krono Żary – BC Obra Kościan 102:72 (24:18, 35:24, 23:10, 20:20)
Punkty dla BC Obry zdobywali: Ciążkowski 17, Hebdzyński 14 (10 zb), Łukanus 11, Krówczyński 7, Kaczmarek 7, Konieczny 6, Stanisławiak 4, Rybakowski 4, Kaźmierczak 2, R.Milczyński 0.

Tym razem nie grali Rycerze Rydzyna, czyli lider rozgrywek grupy D. Zespół z powiatu leszczyńskiego miał pauzę. Zagra już w sobotę o 18.00 we własnej hali właśnie z pogromcą Obry, czyli BC Swiss Krono Żary. Na własny parkiet powróci BC Obra, ale zadanie będzie miała arcytrudne. Do hali ZSP im. Ratajczaka zawita spadkowicz – Pogoń Prudnik. To spotkanie także rozpocznie się o godzinie 18.00.

J&J: Dostałam skrzydeł, te skrzydła mnie niosą