BC Obra Kościan do końca była w grze o zwycięstwo

Andrzej Bartkowiak
archiwum
Podjęli walkę, ale z parkietu zeszli pokonani. Koszykarze BC Obry Kościan nie poprawili swojego bilansu. Po zaciętej walce ulegli w Żarach zespołowi Swiss Krono 86:80.

Nie można podopiecznym trenera Dominika Majchrzaka nic zarzucić. Rozegrali dobry mecz. Pojedynek rozpoczęli całkiem dobrze, a po trafieniu zza łuku niezawodnego Ciążkowskiego prowadzili w I kwarcie (19:25). Końcówka inauguracyjnej ćwiartki należała jednak do gospodarzy, którzy po 10 minutach mieli punkt więcej (28:27).
Obra na chwilę odwróciła wynik na początku kolejnej części spotkania. To jednak Swiss Krono ostatecznie powiększyło przewagę do przerwy do 3 punktów, a tę połowę skutecznie znów rzutem zza łuku zakończył Ciążkowski, ustalając wynik na (52:49). Po 20 minutach trudno było wyrokować jak to wszystko się zakończy.
Nic w tym meczu nie zmieniło się po przerwie. Trwała walka oko za oko, cios za cios. Obra trzy razy w III kwarcie doprowadzała do remisu, a w 30 minucie po rzucie Kaczmarka na chwilę odzyskała znów prowadzenie (65:66). Gospodarze na koniec trafili jednak z dystansu i prowadzili przed ostatnią kwartą (68:66).
W 34 minucie miejscowym udało się odskoczyć na 6 punktów, ale Obra znów doprowadziła do remisu (76:76, 78:78). Jeszcze na 48 sekund przed końcem po trafieniu spod kosza Adamczaka było zaledwie (83:80). Obra faulowała, ale nie przyniosło to już korzyści. Zespół z lubuskiego wykorzystał trzy rzuty wolne i wygrał ten zacięty mecz (86:80).

Swiss Krono Żary – BC Obra Kościan 86:80 (28:27, 24:22, 16:17, 18:14)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Ciążkowski 23 (13 zb), Stankowski 17, Adamczak 17, Kaczmarek 9, Kiszka 8, R.Milczyński 3, Sobiech 2, Klimaszewski 1, Wieczorek 0, Frydrych 0.

Przed Obrą jeszcze jeden mecz rundy zasadniczej. W 26 kolejce nasz II-ligowiec podejmował będzie w derbach Tarnovię Tarnowo Podgórne. Mecz ten rozegrany zostanie w Kościanie – 18 marca.