BC Obra Kościan. Na "Rataju" wreszcie zwycięstwo

Andrzej Bartkowiak
Koszykarze BC Obry Kościan z trzecią wygraną w sezonie i zarazem pierwszą na własnym parkiecie. Lekko nie było, bo gospodarze przystąpili do spotkania znów bardzo wąskim składem.

Rywalem Obrzanki był Roben Gimbasket Wrocław, mający przed tym meczem na swoim koncie również dwa zwycięstwa. Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy w 9 minucie po wejściu pod kosz Adamczaka prowadzili (24:14). Rywal w ostatnich akcjach odrobił jednak połowę strat i po 10 minutach notowaliśmy (27:22).
Gospodarze prowadzili też przez całą II kwartę, aczkolwiek ekipa ze stolicy Dolnego Śląska była cały czas w grze. Do przerwy przewaga Obry zmalała do 2 punktów (38:36) po trafieniu, znanego z występów w Polonii 1912 Leszno – Bartosz Zubika.

Po przerwie dwa razy trafił Gałczyński i Wrocławianie po raz pierwszy w tym meczu mieli więcej punktów niż jego oponent (38:40). Szybko wyrównał Rybakowski, a potem Obra znów nieznacznie przeważała. Po 30 minutach były to 4 punkty (57:53).
W 33 minucie po wejściu pod kosz Adamczaka deficyt rywala wzrósł do 7 „oczek” (64:57). Goście jednak gonili i po rzucie Zubika odzyskali prowadzenie (71:72). Na 48 sekund przed końcem był remis (75:75). Wtedy ważną „trójkę” wykonał Rybakowski (78:75). Goście jeszcze próbowali ratować sytuację faulami. Nie mieli jednak z tego zysku, bo dwa razy trafił Rafał Milczyński, a raz Adamczak i dwa punkty po nerwowej końcówce zostały w Kościanie.

Obra 1912 Kościan – Roben Gimbasket Wrocław 81:76 (27:22, 11:14, 19:17, 24:23)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 19 (10 zb), Rybakowski 17 (3x3), Adamczak 15, Ciążkowski 11 (3x3), R.Milczyński 11, Plewiński 6 (2x3), Hebdzyński 2.

Najwięcej dla Roben Gimbasket: Zubik 20, Chwastyk 19, Gałczyński 18