Bramkowy remis z Victorią

W jednym z najciekawszych meczów 2 kolejki IV ligi, Obra 1912 Kościan zremisowała na własnym boisku z Victorią Września 1:1.

Po wygranej na inaugurację z Koźminem Wlkp., kościaniacy chcieli pójść za ciosem i zgarnąć kolejną pełną pulę. Ta sztuka się nie udała, aczkolwiek było blisko, ponieważ podopieczni Krzysztofa Knychały zaprezentowali się z dobrej strony na tle silnego przeciwnika.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane. Po kwadransie, przewagę optyczną osiągnęła "Obrzanka". Nasz zespół wypracował sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki. Najpierw, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mariusza Józefiaka, niecelnie główkował Tomasz Marcinkowski. Nieco później, piłka po uderzeniu tego samego zawodnika trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Swoje szanse mieli także goście, dwukrotnie po stałych fragmentach. Utracie gola zapobiegły jednak interwencje bramkarza, Jędrzeja Dorynka. Do przerwy mieliśmy 0:0.

Z początku drugiej części, żadna z drużyn nie potrafiła przejąć znaczącej inicjatywy. Mimo to, prowadzenie w 63. minucie dał gospodarzom Jakub Płotkowiak, popisując się genialną przewrotką. Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo. W 68. minucie, Jacek Kopniarz strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania 1:1. W samej końcówce, wrześnianie mogli trafić po raz drugi, ale pojedynek sam na sam z Wiktorem Kacprzakiem wygrał Dorynek i ostatecznie obie ekipy podzieliły się punktami.

Skład Obry 1912 Kościan: Dorynek – Chwaliszewski, Rudawski, Jarka, Józefiak, Sznabel, Juchacz (75. Przewłocki), Tylczyński (85. Żak), Pierzyński (80. Słoma), Płotkowiak (67. Tomaszewski), Marcinkowski