Brązowi medaliści Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w taekwondo olimpijskim

Andrzej Rajewicz
Zawodnicy klubu UKS Sokół Kościan stanęli na 3 miejscu podium podczas XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Podlaskie 2022 w Sportach Halowych.

Zawodnicy Trenerów: Katarzyny Idziak i Krzysztofa Frankiewicza obowiązkowo wystartowali w konkurencjach sprawnościowych (dwubój techniczny) i walk.

Dwa brązowe krążki zawisły na szyi Klaudii Langner, która zdobyła 3 miejsce w walkach kat -44kg, oraz 3 miejsce dwubój techniczny, Wiktoria Wójcik zdobyła 3 miejsce w walkach kat -55kg i 5 miejsce dwubój techniczny, Dawid Klemenski zdobył 3 miejsce w walkach kat -57kg i 5 miejsce dwubój techniczny, poza podium ale z ważnymi punktami i 5 miejscem w walkach uplasował się Sebastian Armin Gembara.

Oprócz 4 zawodników Sokoła z Olimpiady ze złotem na szyi po trzech wygranych walkach wraca podopieczna z klubu UKS Taekwondo Wolsztyn Sara Matuszewska, która została Mistrzynią w kategorii +59kg.

Przypominamy, że kwalifikacje do Olimpiady uzyskały osoby po wcześniejszym udziale w dwóch eliminacyjnych Pucharach Polski, które odbywały się w marcu i kwietniu br; a wysokie lokaty w rankingu PZTO były przepustką do udziału w najważniejszej imprezie sportowej dla tej kategorii wiekowej.

- W klasyfikacji województw WIELKOPOLSKA w taekwondo olimpijskim zajmuje 1 miejsce. Nasz klub plasuje się na 9 miejscu spośród 45, z ilością 29 zdobytych punktów we współzawodnictwie SSM. Wszystkim Zawodnikom serdecznie gratulujemy - informuje klub.