Cały mecz pod górkę, ale są kolejne punkty Tęczy Folplast Kościan

Andrzej Bartkowiak
Swój zaległy mecz w II lidze rozegrali szczypiorniści Tęczy Folplast Kościan. Zespół Dawida Nowaka podejmował nieobliczalny zespół z Nowej Soli, który mocno się postarał o to, by gospodarzom było pod przysłowiową górkę...

Goście nie przyjechali do faworyta meczu na pożarcie. Od samego początku trwała wyrównana, zażarta walka. Po trafieniu Dymkowskiego gospodarze prowadzili w 6 minucie 3:2, ale potem serię (4:0) odnotowali goście i po rzucie Hajnysza zrobiło się niespodziewanie (3:6). Co ciekawe miejscowi nie potrafili do przerwy odwrócić tego wyniku. Zbliżali się na jedno trafienie, ale po chwili znów rywal był lepszy o 2-3 bramki. Po 30 minutach zanosiło się na sensację, bowiem boiskowy zegar pokazywał wynik, który mocno zaskakiwał (9:12).

Po przerwie bardzo długo nie było wcale lepiej. Przeciwnik zwietrzył szansę na ogranie lidera tabeli i w 43 minucie powiększył swoją przewagę do 5 bramek po kolejnej bramce Hajnysza. Ten wynik mógł już budzić niepokój, bo Tęcza znalazła się w trudnej sytuacji i miała co odrabiać. 10 minut później przebudzeni z letargu gospodarze wreszcie dogonili wynik. Wyrównujące trafienie na (22:22) było autorstwem Damiana Krystkowiaka. Po chwili rzut karny na bramkę zamienił Michał Przekwas i gospodarze odzyskali prowadzenie. Po chwili prowadzili już dwoma bramkami, bo znów na listę strzelców wpisał się Krystkowiak (24:22). Potem do końca trwała wymiana z obu stron. Tęcza utrzymała prowadzenie i po ciężkim boju ograła zespół z Lubuskiego (26:24).

Tęcza Folplast Kościan - UKS Trójka Nowa Sól 26:24 (9:12)

Bramki dla Tęczy Folplast zdobywali: Przekwas 10, Misiaczyk 6, Krystkowiak 3, Wesołek 3, Piątek 2, Dymkowski 1, Kaniewski 1.

Najwięcej dla UKS Trójka: Hajnysz 9, Orliński 5, Paszkiewicz 4.