Czas na zmianę pracy! Dołącz do załogi poznańskiej fabryki i produkuj opony dla największych marek samochodów!

Materiał informacyjny Firmy Bridgestone Poznań
Udostępnij:
Początek roku sprzyja zmianie pracy! Decydując się na taki krok, warto wybrać firmę z ugruntowaną pozycją na rynku, która dba o swoich pracowników i zapewnia im stabilność zatrudnienia. Właśnie takim pracodawcą jest Bridgestone Poznań! Fabryka działa w stolicy Wielkopolski już od ponad 20 lat i obecnie zatrudnia niemal dwa tysiące osób – zarówno pracujących na produkcji, jak i specjalistów na stanowiskach administracyjnych. Jest to jeden z największych pracodawców w naszym regionie. W zespole Bridgestone Poznań nie brakuje mieszkańców spoza Poznania, w tym także z Kościana.

Jak funkcjonuje fabryka światowego giganta?

Załoga Bridgestone Poznań codziennie wytwarza ponad 30 tysięcy opon. Na liniach produkcyjnych w stolicy Wielkopolski powstaje prawie 500 rodzajów opon, które następnie trafiają do największych producentów samochodów w ponad 40 krajach na świecie, w tym takich jak BMW, Audi czy Mercedes. W 2021 roku poznańska fabryka świętowała niezwykły jubileusz – wyprodukowała 150-milionową oponę, która była podwójnie wyjątkowa, ponieważ dedykowana najnowszemu modelowi superauta Lamborghini – Huracán STO.

Tak imponujące wyniki i współpraca ze znanymi markami nie byłyby możliwe, gdyby nie zaangażowana załoga fabryki. Aktualnie w poznańskim zakładzie pracuje niemal dwa tysiące osób, ale Bridgestone Poznań na tym nie poprzestaje i poszukuje kolejnych pracowników.

Stabilność zatrudnienia na pierwszym miejscu

Na rynku pracy Bridgestone Poznań wyróżnia się stabilnością zatrudnienia, które gwarantuje swojej załodze. Na start oferuje umowę o pracę bez pośredników, atrakcyjne wynagrodzenie i rozbudowany pakiet socjalny. Początkujący Operator Maszyn do Produkcji Opon może zarobić tu nawet 6100 zł brutto. Fabryka funkcjonuje w systemie zmianowym, w którym wybór zmian 12-godzinnych gwarantuje pracownikom minimum trzy dni wolnego w tygodniu. Dodatkowo, fakt, że zakład jest czynny także w weekendy sprawia, że jest to dobre miejsce dla studentów chcących zdobywać doświadczenie zawodowe i poszukujących dodatkowych możliwości zarobku.

Nie tylko atrakcyjna wypłata

Poznańska fabryka zapewnia także bogaty pakiet socjalny. W ramach benefitów załoga ma możliwość korzystania z prywatnej opieki medycznej, dofinansowania do karnetu sportowego, Pracowniczego Programu Emerytalnego, a także ubezpieczenia grupowego opłacanego przez pracodawcę czy zniżek na usługi telekomunikacyjne. Fabryka tego światowego giganta w produkcji opon oferuje swoim pracownikom także szkolenia wewnętrzne podnoszące ich kwalifikacje.

Odległość nie jest przeszkodą

Pracę w fabryce Bridgestone w stolicy Wielkopolski wybierają mieszkańcy miejscowości zlokalizowanych w różnych odległościach od Poznania. Wynika to z faktu, że zakład gwarantuje dopłatę do dojazdów, której wysokość zwiększa się proporcjonalnie do odległości od siedziby firmy. Ponadto, fabryka zapewnia swoim pracownikom bezpłatny transport spod Dworca Głównego w Poznaniu, dzięki czemu osoby dojeżdżające pociągiem do Poznania mają bezpośrednie połączenie i ułatwioną podróż. Z tej opcji chętnie korzystają mieszkańcy naszego miasta zatrudnieni w poznańskiej fabryce opon. – Odkąd pracuję w Bridgestone mogę rozwijać się zawodowo, bo mam możliwość działania z nowoczesnymi technologiami. To główny czynnik, który był dla mnie motywacją do zatrudnienia się w tej poznańskiej fabryce. Cieszę się, że jestem częścią załogi Bridgestone! Oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia mam zagwarantowane dodatkowe benefity, które są dla mnie ważne. Korzystam z prywatnej opieki medycznej, ubezpieczenia na życie finansowanego przez pracodawcę oraz dofinansowania dojazdów do pracy – mówi Robert Czekała z Kościana, który jest zatrudniony w Bridgestone Poznań na stanowisku lidera procesu.

Ze względu na dynamiczny charakter pracy i nieustanny rozwój Bridgestone Poznań, firma poszukuje nowych pracowników, m.in. Operatorów Maszyn, Techników czy Inżynierów Produkcji. O aktualnie prowadzonych rekrutacjach można poczytać na stronie internetowej https://bridgestone-poznan.pl/kariera/.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie