Damian Glapiak i Łukasz Nowak wygrali ex aequo cykl powstańczych biegów przełajowych FOTO

Czwarta edycja „Powstańczych Biegów Przełajowych” przeszła już do historii. Ostatni, czwarty etap odbyła się w niedzielę 24 lutego w Krzywiniu.

Czwarta edycja „Powstańczych Biegów Przełajowych” przeszła już do historii. Ostatni, czwarty etap odbyła się w niedzielę 24 lutego w Krzywiniu. W zawodach wzięło udział ponad 130 zawodników. Biegaczom w niedzielnej rywalizacji sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. - Taka w sam raz do biegania - mówił m.in. Michał Szkudlarek, najstarszy uczestnik cyklu, który tradycyjnie już stawił się na starcie tego szczególnego biegu.

- Cykl „Powstańczych Biegów Przełajowych” to impreza szczególna. Oprócz rywalizacji sportowej ważnym akcentem jest pamięć o Powstańcach Wielkopolskich. Dzisiaj gościmy biegaczy w Krzywiniu. To ostatni etap cyklu i walka p pierwsze miejsce w Grand Prix będzie się toczyła do samego końca - mówił Jacek Nowak, burmistrz Krzywinia, który imprezę otworzył, a po biegu wręczał medale, puchary i nagrody.

Biuro niedzielnych zawodów znajdowało się w budynku Zespołu Szkół w Krzywiniu i to właśnie przy szkle znajdowała się meta i start zawodów. Bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 12:15, a na starcie stanęło ponad 130 biegaczy. Wśród nich nie zabrakło ekipy Kościan Team z radnym powiatowym Mirosławem Kaczmarkiem na czele. Wśród biegaczy był także inny radny powiatu kościańskiego Albert Pelec.

Biegacze mieli do pokonania 10 kilometrów. Pierwsze miejsce z czasem 00:34:14 zajął Damian Glapiak reprezentujący klub LLKS Osowa Sień. Damian Glapiak w klasyfikacji Grand Prix zajął pierwsze miejsce ex aequo z Łukaszem Nowakiem. Drugie miejsce w niedzielę zajął Krzysztof Szymanowski z Szymanowski Team, a trzeci był Łukasz Nowak z Helios Czempiń Team.

Wśród pań w niedzielę zwyciężyła Magdalena Śledź i to ona także wygrała klasyfikację Grand Prix całego cyklu wśród pań. Drugie miejsce w krzywińskim biegu zajęła Magdalena Nowak, a trzecia była Gabriela Trzepacz.