Dorota Borowiak mistrzynią okręgu poznańskiego w kręglach [ZDJĘCIA]

Andrzej Rajewicz
Dorota Borowiak z klubu TSKK „Jedność” z Kościana została mistrzynią okręgu poznańskiego w kręglarstwie klasycznym.

Jest to wielki sukces zawodniczki z naszego powiatu. Teraz czas na walkę w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w ostatni weekend sierpnia w Lubinie.

Po 3-miesięcznej przerwie, spowodowanej wprowadzeniem na obszarze Polski stanu epidemii z powodu COVID-19, w dniach 26-27 czerwca 2020 roku na kręgielni Czarnej Kuli w Poznaniu odbyły się niemal z marszu pierwsze i zarazem bardzo ważne dla subregionu poznańskiego zawody kręglarskie - Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego w Kręglarstwie Klasycznym.

W mistrzostwach wystartowało łącznie 37 zawodników, z czego najliczniejszą grupę (11 zawodników) stanowili reprezentanci TSKK „Jedność”. Każdy z kręglarzy oddawał po 120 rzutów do pełnych i zbieranych. Najlepszy wynik wśród kobiet osiągnęła kościanianka Dorota Borowiak, która tuż po zakończonych zawodach nie kryła swojej radości.

- Cieszę się niezmiernie, że przekroczyłam 500 punktów i zdobyłam tytuł mistrzyni okręgu, zwłaszcza, że kulały dziewczyny z Superligi.

Ze świetnej postawy Doroty Borowiak zadowolony był również Prezes TSKK „Jedność” Roman Bartkowiak. - Dorota od wielu już lat pokazuje, że ma olbrzymi potencjał, a jej wynik 509 strąconych kręgli z tegorocznych Mistrzostw Okręgu Poznańskiego mówi sam za siebie. Dodatkowym smaczkiem jest również fakt, że pokonała rywalki, które na co dzień występują w zawodowych ligach kręglarskich. Mam nadzieję, że Dorota utrzyma swoją formę do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Lubinie w ostatni weekend sierpnia i wyjedzie z nich z równie dobry rezultatem. - mówi Roman Bartkowiak.

Podczas Mistrzostw Okręgu Poznańskiego dobrze zaprezentowały się także dwie kolejne zawodniczki TSKK „Jedność” - Joanna Bartkowiak (454 pkt.) i Galina Paszyńska (413 pkt.), które uplasowały się odpowiednio na miejscu piątym i ósmym. Wśród mężczyzn najlepszy z kościańskich kręglarzy był Sebastian Bartkowiak, który z wynikiem 495 punktów zajął 16 miejsce. Pozostali kręglarze z Kościana ukończyli zawody na dalszych pozycjach: Roman Bartkowiak (18 m. - 479 pkt.), Marek Nowak (21 m. - 467 pkt.), Wiesław Brzóska (23 m. - 433 pkt.), Marek Malicki (24 m. - 418 pkt.), Marcin Bobrowski (25 m. - 411 pkt.), Eugeniusz Flisikowski (26 m. - 398 pkt.), Sebastian Rybarczyk (27 m. - 340 pkt.) - informuje rzecznik klubu Radosław Stachowiak i zaznacza, że - Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego były pierwszą okazją do zaprezentowania nowych, oficjalnych strojów sportowych TSKK „Jedność”, których zakup był możliwy dzięki pozyskanej dotacji z budżetu gminy Miejskiej Kościan w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Rozwój kręglarstwa sportowego w Kościanie”.

- Jak widać po osiągniętych wynikach stroje „przyniosły szczęście” naszym zawodnikom i stanowią element bezpośredniej promocji miasta Kościana w Polsce. W piątek 3 lipca w siedzibie TSKK "Jedność" Roman Bartkowiak i Radosław Stachowiak w imieniu władz klubu przekazali oficjalnie Dorocie Borowiak puchar i złoty medal za wywalczony tytuł. Decyzją zarządu „mistrzyni” uhonorowana została także symboliczną nagrodą rzeczową – informuje rzecznik klubu z Kościana.