Dwa dni i dwa zwycięstwa UKŻPS Kościan z ZSMS Poznań

Michał Dominiczak
Po zwycięstwie w pierwszej fazie Play Off z Politechniką Poznańską zespół UKŻPS Kościan w półfinale zmierzy się z ZSMS Poznań. Dzięki temu, iż Kościańska drużyna zajęła pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej to dwa pierwsze mecze rozegrane zostały w Kościanie. Pojedynek toczy się do trzech zwycięstw.

Pierwszy mecz półfinałów Play Off rozegrany został w sobotę dziewiątego marca w hali Kościańskiej dwójki. Spotkanie rozpoczęło się po myśli podopiecznych Adama Cichockiego. Pierwszego seta drużyna z Kościana wygrała bardzo pewnie 25:17. Druga partia meczu okazała się bardzo trudną przeprawą dla zawodniczek z Kościana. Przyjezdne postawiły bardzo trudne warunki i ostatecznie zwyciężyły 25:22. Trzeci set przebiegał już pod dyktando UKŻPS Kościan. Zawodniczki z Kościana szybko wypracowały sobie przewagę i konsekwentnie ją powiększały. Ostatecznie trzeci set zakończył się zwycięstwem UKŻPS Kościan 25:11. Czwarty set był również ostatnim tego dnia. Drużyna z Kościana podobnie do tego, co oglądaliśmy w trzecim secie szybko odskoczyły rywalkom i kontrolowały przebieg gry. Czwarty set padł łupek podopiecznych Adama Cichockiego 25:18.

Drugi mecz play off Kościańska drużyna rozegrała już następnego dnia w niedzielę. Pierwsza partia meczu należała do UKŻPS Kościan i zakończyła się pewnym zwycięstwem 25:21. Podobnie jak w sobotę i tym razem gorszy moment przytrafił się zawodniczkom UKŻPS w drugim secie. Zawodniczki z Poznania wykorzystały rozluźnienie i błędy drużyny z Kościana i drugi set padł łupem UKS ZSMS Poznań. Do normy wszystko wróciło w trzecim secie. Od samego początku widać było, że zawodniczki z Kościana były bardzo skoncentrowane i zależało im na wygraniu tego seta. Trzeci set zakończył się na korzyść UKŻPS 25:20. Czwarty set tak jak było w sobotę i tym razem był ostatnim w meczu. UKŻPS Kościan szybko objął prowadzenie i powiększał je ostatecznie wysoko wygrywając 25:14.

Po dwóch spotkaniach rozegranych w Kościanie UKŻPS Kościan prowadzi z UKS ZSMS Poznań 2-0. Podopieczne Adama Cichockiego wykorzystały, więc atut własnej hali w stu procentach. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie za dwa tygodnie w Poznaniu. Kościańskiej drużynie potrzeba już tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do kolejnej rundy. Cel jest, zatem jasny. Już w pierwszym meczu przypieczętować awans!