Ekipa z Kościana mistrzem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego w 2018 [FOTO]

AndrzejRajewicz
Ekipa z Kościana mistrzem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego w 2018
Ekipa z Kościana mistrzem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego w 2018 KSKS
W niedzielę 28października w restauracji Impresja w Borku Wlkp. odbyła się piąta i ostatnia kolejka rywalizacji w ramach Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Do zawodów przystąpiło 21 drużyn. W turnieju rozegrano 5 rund po 32 rozdania w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

Mistrzem Wielopolskiej Ligi Kopa Sportowego na rok 2018 po ostatnich zawodach cyklu został Team Jagoda Kościan zdobywając 274 punkty duże i 583 punkty małe. To wielki sukces Grzegorza Ratajczaka, prezesa Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego i jego kolegów. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Sępy Kawczyn 266,5/453 pkt wyprzedzając zespół Przyjaciele Krotoszyn.

Królem Ligi WLKS 2018 został Wojciech Glinkowski – Dalabuszki gromadząc 79 punktów dużych i 314 punktów małych, który wyprzedził Jerzego Piechowiaka z zespołu KSKS Wuja Bednarek.

W klasyfikacji indywidualnej niedzielny turniej wygrał Grzegorz Szwałek z ekipy Przyjaciele Krotoszyn, który zdobył 18 punktów dużych i 104 punkty małe. Na drugim miejscu z wynikiem 17/107 pkt. uplasował się Jan Szymański – Raszków. Tuż za nim na III miejscu finiszował Henryk Dziubała - Koziarki Dolsk, który zgromadził 16,5/72 pkt.

W czołowej dziesiątce kolejne miejsca zajęli: 4. Grzegorz Ratajczak – TEAM Jagoda Kościan, 5. Bronisław Stachowiak – TEAM Jagoda Kościan, 6. Nikodem Robakowski – Koźmin, 7. Zenon Andrzejewski – SĘPY Kawczyn, 8. Ryszard Kuraszyk – KSKS Wuja Bednarek, 9. Eugeniusz Nowakowski – Jarocin. 10. Zbigniew Skrzypek – Gostyń.

W klasyfikacji drużynowej zwycięzcą turnieju został Gostyń w składzie : Zbigniew Skrzypek, Grzegorz Kaj, Mirosław Konstanty i Józef Konopka, uzyskując wynik 57,5/199 pkt. Drugie miejsce zajął TEAM Jagoda Kościan – Grzegorz Ratajczak, Bronisław Stachowiak, Zbigniew Sikora i Zdzisław Majorek a trzecie miejsce wywalczyła drużyna Koziarki Dolsk – Mirosław Konieczny, Kazimierz Stefaniak, Tadeusz Szymkowiak i Henryk Dziubała. Na czwartym miejscu turniej zakończyła drużyna SĘPY Kawczyn, którą reprezentowali : Kazimierz Książyk, Tadeusz Książyk, Zenon Andrzejewski i Stefan Cieloszyk. Zawodnicy trzech czołowych drużyn zostali uhonorowani medalami WLKS.