Falstart koszykarzy BC Obra Kościan. Przyczyną fatalna skuteczność

Andrzej Bartkowiak
Koszykarze BC Obry Kościan tydzień później rozpoczęli sezon w II lidze, wszak ich inauguracyjne spotkanie ze Śląskiem Wrocław zostało przełożone na 21 października. Inauguracja przypadła więc na wyjazd do Nysy.

Tego wyjazdu koszykarze prowadzeni przez Aleksandra Ziobro miło wspominać nie będą, choć rozpoczęło się od prowadzenia gości po dwóch „trójkach” Rybakowskiego i Ciążkowskiego. Szybko jednak inicjatywę przejął klub z Nysy, który po 10 minutach prowadził już (28:12).
W II kwarcie po celnym rzucie zza łuku Muskały gospodarze mieli już 20 punktów zaliczki (39:19). Z kolei na przerwę oba zespoły schodziły z parkietu do szatni przy stanie (50:33).

Po zmianie stron niestety Obra miała problemy ze skutecznością. Niecelny rzut gonił kolejny niecelny, a rywal odjeżdżał. Po 30 minutach miał już 23 punkty więcej i było po meczu. Miejscowi jeszcze w ostatnich 10 minutach dołożyli do tej przewagi, wygrywając wysoko (93:66).
27,4 procenta rzutów z gry... Ta liczba mówi wiele. Tak meczu nie da się wygrać.

IgnerHome Basket Nysa – BC Obra Kościan 93:66 (28:12, 22:21, 22:16, 21:17)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Aleksander Adamczak 14 (2x3), Dawid Gruszczyński 13 (3x3), Michał Rybakowski 12 (2x3), Michał Hebdzyński 11 (8zb), Paweł Ciążkowski 10 (10 zb), Mikołaj Rau 3 (1x3), Fabian Bura 2, Mateusz Kaczmarek 1, Patryk Plewiński 0, Kajetan Frydrych 0, Tomasz Wieczorek 0.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0