Gmina Kościan. Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Andrzej Rajewicz
Arch.
Udostępnij:
Wójt Gminy Kościan przypomina, że od 1 stycznia 2022 r. weszły w życie przepisy zmieniające ustawę o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Zwiększone zostały limity zużycia oleju napędowego:

  • – ze 100 do 110 litrów na 1 ha użytków rolnych – w przypadku rocznego limitu ustalanego dla powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego określonej w ewidencji gruntów i budynków, według stanu na dzień 1 lutego danego roku,

  • – z 30 do 40 litrów na 1 średnią roczną dużą jednostkę przeliczeniową bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku – w przypadku rocznego limitu ustalanego dla chowu lub hodowli bydła.

Stawka zwrotu podatku akcyzowego w 2022 r. pozostaje bez zmian i wynosi: 1,00 zł na 1 litr oleju.

Wnioski należy składać w Urzędzie Gminy Kościan w dwóch terminach:

  • a) od 1 lutego 2022 r. do 28 lutego 2022 r. wraz z fakturami VAT lub ich kopiami, stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.
  • b) od 1 sierpnia 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. wraz z fakturami VAT lub ich kopiami, stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r.

- W przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła, do wniosku należy również dołączyć zaświadczenie o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzednim, wydane przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wnioski można pobrać ze strony internetowej lub otrzymać w Urzędzie Gminy Kościan (pokój nr 5). Decyzja ustalająca wysokość zwrotu podatku akcyzowego zostanie wydana w terminie  do 30 dni od dnia złożenia wniosku - informuje UG Kościan.

Wypłaty będą realizowane (po otrzymaniu dotacji celowej z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego)  w terminach:

  • – do 30 kwietnia 2022 r.  w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie

  • – do 31 października 2022 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie