Jednobramkowa porażka z Kotwicą w drugim sparingu

Łukasz Kaczmarek
Elżbieta Skowron
Kolejny pożyteczny test-mecz przed rundą wiosenną mają za sobą piłkarze Obry 1912. W sobotę, kościaniacy mierzyli się na boisku w Poznaniu z piątym zespołem IV ligi grupy północnej, Kotwicą Kórnik.

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków „Obrzanki”. Pierwszą doskonałą akcję na otwarcie wyniku przeprowadził, już po 180 sekundach, Maciej Przewłocki. Jego strzał obronił jednak bramkarz Kotwicy. Chwilę później przed szansą na ustrzelenie gola stanął Szymon Słoma, ale piłka po uderzeniu naszego zawodnika poszybowała nad poprzeczką. Z czasem gra się wyrównała, a pod koniec pierwszej połowy, rywal miał kilka okazji do objęcia prowadzenia, lecz ich nie wykorzystał i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Drugą odsłonę zdominował przeciwnik. Wypracował sobie sporo klarownych sytuacji. Mimo to, kościaniakom przez cały czas udawało się zachować czyste konto, głównie za sprawą świetnie spisującego się między słupkami Janowi Wojnowskiemu. Niestety, w 78 minucie nasz bramkarz musiał skapitulować po uderzeniu z najbliższej odległości. W końcowych fragmentach spotkania, do wyrównania mógł doprowadzić Jakub Płotkowiak, lecz będąc na dobrej pozycji, zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i wynik nie uległ już zmianie.

Ostatecznie, w drugim sparingu w okresie przygotowawczym, Obra 1912 Kościan przegrała z Kotwicą Kórnik 0:1.

Trzeci sparing kościaniacy rozegrają w 10 lutego w Wągrowcu, kiedy to sprawdzą formę w starciu z Nielbą. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 13:00.