Józef Ciszewski z Nowego Dębca mistrzem gminy Kościan w KOP-ie FOTO

Józef Ciszewski z Nowego Dębca mistrzem gminy Kościan w KOP-ie
Józef Ciszewski z Nowego Dębca mistrzem gminy Kościan w KOP-ie KSKS
W niedzielę 10 marca w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Kościanie odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego, nad którymi patronat honorowy sprawowali wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła i przewodniczący rady gminy Kościan Jan Szczepaniak.

W niedzielnych zawodach uczestniczyło 148 zawodników, w tym 6 pań. Poza liczną reprezentacją powiatu kościańskiego w mistrzostwach uczestniczyli także zawodnicy z powiatów : poznańskiego, śremskiego, średzkiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, rawickiego i obornickiego.

Przed rozpoczęciem zmagań nastąpiło podsumowanie Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego w sezonie 2018/2019 oraz wręczenie pucharów i nagród. Puchar Starosty Kościańskiego Henryka Bartoszewskiego za zwycięstwo w zakończonej edycji GP odebrał Oskar Walenciak z Piotrkowic.

Po zakończonej ceremonii wręczenia pucharów i nagród za GP uczestnicy mistrzostw przystąpili do sportowej rywalizacji w klasyfikacji indywidualnej, par i drużynowej.

Mistrzem Gminy Kościan na rok 2019 został Józef Ciszewski – CISZEWSKI TEAM Nowy Dębiec, który uzyskał 18 pkt dużych i 112 małych, zdobywając puchar oraz główną nagrodę, ufundowane przez wójta gminy Kościan. Drugie miejsce zajął, tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,5 punkta – Jacek Cielebąk – LOLO-BRUK Kościan i odebrał puchar przewodniczącego rady gminy Kościan. Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Andrzej Robakowski – TREFL Rawicz, który otrzymał puchar dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Kolejne miejsca zajęli 4. Jerzy Piaskowski – ASY Przeźmierowo, 5. Stanisław Furmaniak – FURMAN Kiełpiny, 6. Bronisław Stachowiak – TEAM Jagoda Kościan, 7. Jadwiga Hampel – Nielęgowo, 8. Piotr Kaźmierczak – ORŁY Głuchowo, 9. Roman Kąkolewski – OLIMPIA Stary Lubosz, 10. Ryszard Hohensee – PIKI Stare Bojanowo.

W kategorii kobiet zwyciężyła Jadwiga Hampel – Nielęgowo zdobywając puchar ufundowany przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół Ciszewski TEAM Nowy Dębiec w składzie: Józef, Remigiusz i Mirosław Ciszewscy oraz Marek Mokronowski. Drugie miejsce zajęła drużyna FREFL Rawicz występująca w składzie : Andrzej Robakowski, Czesław Francke, Aleksander Balcerzak i Leszek Kujawski. Na trzecim miejscu mistrzostwa zakończył zespół ASY Przeźmierowo w składzie : Roman Michalak, Jerzy i Tadeusz Piaskowscy oraz Zenon Kulczyński.

Klasyfikację par wygrał duet ASY Przeźmierowo Roman Michalak i Jerzy Piaskowski, wyprzedzając parę Józef i Remigiusz Ciszewscy z Ciszewski TEAM Nowy Dębiec. Na trzecim stopniu podium stanęli Stanisław Furmaniak i Jerzy Adamczak – FURMAN Kiełpiny.

Łącznie nagrody otrzymało 25 najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej, najlepsza kobieta oraz trzy pierwsze drużyny i pary.

Organizatorami mistrzostw byli Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie