Jubileuszowy kościański półmaraton wygrał Kamil Karbowiak FOTO

Andrzej Rajewicz
Jubileuszowy kościański półmaraton wygrał Kamil Karbowiak
Jubileuszowy kościański półmaraton wygrał Kamil Karbowiak Andrzej Rajewicz
Dzisiejszy kościański półmaraton wygrał biegacz z Brzegu Kamil Karbowiak. Ostatni raz Polak wygrał kościański półmaraton w roku 2011. Pierwszą kobietą na mecie była Kenijka Nelly Jepchumba. W półmaratonie wystartowało prawie 1000 biegaczy.

Kamil Karbowiak z Brzegu z czasem 1:04:33 zwyciężył w XV Międzynarodowym Kościańskim Półmaratonie im. dra Henryka Florkowskiego, który odbył się 10 listopada 2019 roku. Pierwszą kobietą na mecie była Kenijka Nelly Jepchumba, która pokonała dystans półmaratonu z czasem 1:14:36.

Najlepszym zawodnikiem z terenu powiatu kościańskiego okazał się Krzysztof Szymanowski z Kościana, który na pokonanie półmaratonu potrzebował 1:11:14 Wśród mieszkanek powiatu najlepszy czas (1:28:33) uzyskała Katarzyna Nowak ze Śmigla. Półmaraton ukończyło 916 zawodników, wśród nich 238 z powiatu kościańskiego.

W biegu towarzyszącym Coccodrillo na 6,5 kilometra najlepszy okazał się Alex Sanko z Białorusi, który na mecie zameldował się z czasem 19 minut 18 sekund. Najszybszą kobietą, która przebiegła dystans 6,5 kilometra była Julia Kossakowska z Gniezna. Pokonanie trasy zajęło jej 25 minut 37 sekund.

W Biegu Coccodrillo na mecie zameldowało się 302 zawodników. Wyniki biegów dostępne są na stronie www.maratonczykpomiarczasu.pl/wyniki

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe