Kobra Kościan na Mistrzostwach Polski w Będzinie [ZDJĘCIA]

Andrzej Rajewicz
W dniach 20-21 .03.2021 w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, Seniorów i Masters w Wyciskaniu Leżąc oraz Puchar Polski. Zawodnicy Kobry Kościan jak zwykle zdobyli mnóstwo medali.

I tak w kat. 69kg Paulina Rybak zdobyła złoty medal w kat. junior do lat 23 i senior wynikiem 95kg był to jej znakomity start oraz rekord życiowy. Paulina w kat. open do 23 lat zajęła 3 miejsce.

W kat.79 kg swój pierwszy start zaliczyła Edyta Szaszczak zdobywając srebrny medal w kat. junior do lat 20 wynikiem 62.5kg. W kat. + 80kg junior do lat 23 złoty medal oraz srebrny w seniorach zdobyła Klaudia Murza wynikiem 122kg bijąc poprzedni rekord Polski do lat 20 o15kg. Klaudia w kategorii open do 20 lat zajęła 2 miejsce. W kat. Masters 1 57kg 1 miejsce zajęła Agnieszka Dąbrowska-Posała wynikiem 50kg także w kat. Masters 1 kat. 69kg 1 miejsce zajęła Hania Majorczyk wynikiem 55kg.

Medale dla panów
W kat. mężczyzn znakomity start zaliczył Damian Szczepański zdobywając złoty medal juniorów do lat 23 w kat. 93kg oraz brązowy w seniorach. Damian zaliczył wszystkie trzy podejścia i uzyskał znakomity wynik 245kg deklasując rywali. W kat. open do 23 lat zajął 2 miejsce! W kat. wagowej 83kg do lat 23 bardzo dobrze się zaprezentował Daniel Michalak zajmując 2 miejsce wynikiem 160kg ! W kat. plus 120kg seniorów 4 miejsce zajął Adam Szymanowski uzyskując 270kg i nie znacznie ulegając rywalom, bo wynik 275kg dawało 2 miejsce! W kat. Plus 120kg Masters 1 srebrny medal zdobył Łukasz Chruścicki wynikiem 180kg ! W pucharze Polski RAW (bez specjalistycznego sprzętu) nasz klub reprezentowała Agnieszka Dąbrowska-Posała i zajęła 3 miejsce w kat. open Masters 1 wynikiem 40kg! W klasyfikacji drużynowej juniorki do 20 lat oraz juniorzy do lat 23 zajęli 1 miejsce natomiast seniorki 3 miejsce.

Start naszych zawodników oceniam za bardzo udany zważywszy na to, że szczyt formy szykujemy za 4 tygodnie gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym, a każdy z naszych reprezentantów to właśnie trójboista! - mówi trener Roman Szymkowiak.