Konsultacje społeczne w kwestii zmian granic miasta Czempinia [ZDJĘCIA]

Andrzej Rajewicz
Andrzej Rajewicz
Rok temu zmieniono granice miasta w obrębie bloków na ul. Przedszkolnej i Spółdzielców UMIG Czempiń
Burmistrz miasta i gminy Czempiń Konrad Malicki wydał 7 stycznia zarządzenie dotyczące konsultacji społecznych w sprawie proponowanych zmian granic miasta Czempinia.

- UMIG Czempiń informuję, że konsultacje społeczne w przedmiocie proponowanych zmian granic miasta Czempinia określonych w uchwale Rady Miejskiej w Czempiniu z dnia 20 stycznia 2020 r. w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic administracyjnych miasta Czempiń odbędą się w dniach od 18 stycznia 2021 r. do 2 lutego 2021 r.

Jak informuje UMIG Czempiń konsultacje będą odbywały się w następujących formach: pisemnej poprzez możliwość przedstawienia opinii, uwag, pytań, komentarzy, wzór formularza dla każdego obszaru wskazanego w uchwale, badania ankietowego realizowanego poprzez umożliwienie uczestnictwa w konsultacjach w formie wyrażenia swojej opinii z wykorzystaniem specjalnie do tego celu przygotowanego kwestionariusza ankietowego.

Wypełnione i podpisane formularze i ankiety konsultacyjne można składać w dniach od 18 stycznia 2021 r do 2 lutego 2021 r. w Urzędzie Gminy w Czempiniu (pocztą lub poprzez umieszczenie w urnie oznaczonej napisem konsultacje publiczne – zmiana granic miasta), a także poprzez przesłanie skanu wypełnionego i podpisanego formularza/ankiety na adres ug@czempin.pl

Uczestnikami konsultacji są mieszkańcy stale zamieszkujący i posiadający czynne prawo wyborcze, mieszkańcy sołectwa Borowo i osiedla nr 4 i 5 b), mieszkańcy sołectwa Piotrkowice i osiedli nr 2 i 6, mieszkańcy sołectwa Piechanin i osiedla nr 3 i 7.

- W razie pytań lub wątpliwości co do konsultacji proszę o kontakt z Referatem Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami: tel (61) 282 67 03 lub email. m.buska@ug.czempin.pl – informuje UMIG Czempiń.

Wzory formularzy dla mieszkańców, którzy mają brać udział w konsultacjach dostępne są na stronie Urzędu Miasta i Gminy Czempiń pod komunikatem w sprawie konsultacji.

Przypomnijmy, że gmina Czempiń już raz dokonała korekty granic miasta. Do korekty doszło w styczniu 2020 roku. Wtedy do mieszkańcy ul. Spółdzielców 11a,b,c i ul. Przedszkolnej 2,4,6,8 decyzją władz gminy znaleźli się w obrębie wsi Piotrkowice. Przyczyną zmian były nieprawidłowości w ustalonych granicach miasta pochodzące jeszcze z lat 70-tych. Jak wyjaśniał podczas specjalnego spotkania 2 stycznia 2020 roku mieszkańcom posesji burmistrz Konrad Malicki - do błędu doszło kilkadziesiąt lat temu, jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku. - Zleciłem sporządzenie raportu i okazało się, że to skutek jakiś błędów sprzed lat. Według opinii naszej kancelarii prawnej jako burmistrz musiałem podjąć taką decyzję administracyjną. Inaczej mógłbym zostać oskarżony o niedopełnienie obowiązków, jak organ administracyjny. Konsultacji w tej sprawie nie prowadziliśmy, bo odpowiednią decyzję jako organ musiałem podjąć przed końcem roku i liczył się czas. Sprawa nie dotyczy tylko mieszkańców tych ulic. Problem jest także z posesjami przy ul. Tarnowskiej, gdzie część posesji to obręb Piechanina i ul. Kasztanowej, gdzie cześć posesji to teren wsi Borowo - mówił na tym spotkaniu Konrad Malicki.

Teraz czas na konsultacje, w sprawie kolejnych korekt granic miasta. Tym razem jest na nie czas i warto aby mieszkańcy wyrazili swoją opinię w tej sprawie.

Koronawirus groźny tylko w pomieszczeniach

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie