KOŚCIAN. Kobra Kościan z medalami Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
KOŚCIAN. Kobra Kościan z medalami Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym
KOŚCIAN. Kobra Kościan z medalami Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Kobra Kościan
Zawodnicy Kobry Kościan ostatnie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym, które odbyły się w Puławach mogą zaliczyć do wyjątkowo udanych. Kościańscy trójboiści wrócili z workiem medali. Z ich sukcesów cieszy się oczywiście Roman Szymkowiak, trener Kobry Kościan.

Klub Kobra Kościan reprezentowało podczas mistrzostw w Puławach 8 zawodników. W klasyfikacji drużynowej pań w kategorii seniorek zawodniczki Kobry zajęły 3. miejsce, do czego przyczyniły się trzy panie.

Paulina Rybak - zdobywczyni 1. miejsca w kat junior 73kg do 20 lat oraz drugie w kat seniorów wynikiem: przysiad 172,5kg wyciskanie 87,5kg i martwy ciąg 140kg. Razem 400kg. Kat +84

Klaudia Murza zajęła z kolei pierwsze miejsce w kat junior do 20 lat i drugie open oraz drugie w seniorach wynikiem: przysiad 180kg ,wyciskanie 85kg martwy ciąg 145kg razem 410kg . kat 52kg

Czwarte miejsce należało do Agnieszki Dąbrowskiej-Posała z wynikiem: przysiad 110kg, wyciskanie 50kg i martwy ciąg 120kg razem 280kg. Zajęła ona również 4. miejsce w pucharze Polski wyciskania 50kg.

W kat mężczyzn złote medale zdobyli: Daniel Michalak kat 83kg w juniorach do 23 lat oraz seniorach wynikiem: przysiad 260kg, wyciskanie 140kg i martwy ciąg 235kg razem 635kg.

W kat 93kg pierwsze miejsce w juniorach do 20 lat oraz seniorach zajął Damian Szczepański osiągając znakomity wynik: przysiad 315kg wyciskanie 225kg oraz martwy ciąg 270kg ponadto Damian ustanowił rekord Polski w przysiadzie juniorów do 20 lat o 15kg i w trójboju aż o 70 kg co dało mu pierwsze miejsce w kat. Open do 20 lat i trzecie w seniorach. - To olbrzymi sukces naszego zawodnika - cieszy się Roman Szmkowiak.

W kat +120 pierwsze miejsce w seniorach zajął Adam Szymanowski wynikiem Przysiad 345kg wyciskanie 265kg i martwy ciąg 270kg razem 880kg. Adam zdobł też drugie miejsce w pucharze Polski w wyciskaniu wynikiem 265kg!

Trzecie miejsce w seniorach zajął Grzegorz Kępczyński kat. 66kg wynikiem Przysiad 210kg wyciskanie 122,5kg martwy ciąg 220 razem 552,5kg. - Grzesiek to najstarszy stażem ćwiczący nasz zawodnik bo dokładnie 21 lat temu też w Puławach zdobył swój pierwszy medal - dodaje trener.

Drugi brązowy medal w śród seniorów zdobył Łukasz Majsnerowski w kat.+ 120kg wynikiem Przysiad 280kg wyciskanie 185kg i martwy ciąg 240kg razem 705kg!

W kat. drużynowej klub z Kościana zajął pierwsze miejsce zdobywając 52 pkt pokonując śródmieście Legnica oraz Wiking Starachowice!

- Zawody odbywały się ekstremalnych warunkach na trzech pomostach, dużą rolę odgrywała logistyka i taktyczne działanie trenerów oraz pomoc swoich zawodników. Było bardzo ciężko na rozgrzewce a także przy podejściach, bywało że na trzech pomostach startowało w jednym czasie trzech naszych zawodników. W każdym razie daliśmy radę. Ogromny to nasz sukces, bo po dwóch latach odzyskaliśmy tytuł najlepszej drużyny w Polsce i to już 23 raz w kategorii seniorów. Nigdy wcześniej nie przeprowadzono tak sprawnie tak dużej imprezy w jednym dniu dlatego chcieliśmy pogratulować organizatorowi zawodów MOSiR Puławy oraz wiceprezesowi związku Grzegorzowi Nockowi. To zresztą były nasz zawodnik, brał udział w naszym pierwszym zwycięstwie w 1996r. Podziękowania należą się też grupie sędziów, którzy od rana do wieczora dzielnie stali (siedzieli) na swoim posterunku - podsumowuje Roman Szymkowiak.