Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Kościan: Prawie 1300 osób biegało [ZDJĘCIA]

źródło: UM w Kościanie
W niedziele, 6 listopada br. odbył się VII Międzynarodowy Kościański Półmaraton im. dra Henryka Florkowskiego, na starcie stanęło prawie 1300 biegaczy.

Zwycięzcą biegu został Arkadiusz Gardzielewski z Rzężecina, który trasę biegu pokonał w czasie godziny, trzech minut i 28 sekund.

XII miejsce - Marcin Sajek z Gryfic – czas: 01:09:29

Najszybszą kobietą półmaratonu była Olga Kotovska z Ukrainy, która wbiegła na metę z czasem 01:13:58.

Wśród mieszkańców Powiatu Kościańskiego najszybsi w półmaratonie byli: Kinga Zielińska z Kościana, która na metę przybiegła z czasem 01: 49:23 i piętnasty na mecie w klasyfikacji generalnej Jakub Nowak ze Śmigla, który na pokonanie trasy biegu potrzebował godziny, 12 minut i 52 sekund.

Zwycięzcą Biegu Coccodrillo został Maciej Muślewski z Książa Wielkopolskiego, który na pokonanie 6,5 km potrzebował 18 minut i 38 sekund.

Organizatorami imprezy były: Starostwo Powiatowe w Kościanie, LKS „Sana” Kościan, Urząd Miasta w Kościanie, Urząd Gminy Czempiń, Urząd Miejski Śmigla, Urząd Gminy Kościan, Urząd Miasta i Gminy Krzywiń. Organizacja Półmaratoniu nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie i współpraca PS LZS w Kościanie, WZ LZS w Poznaniu, PSZS w Kościanie, KS Sztafeta Ateńska, Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie, I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga w Kościanie, Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie oraz Zarząd Dróg Powiatowych w Kościanie.