Kościan. Tęcza Folplast nie zawodzi. Legnica zdobyta!

Andrzej Bartkowiak
Szczypiorniści Tęczy Folplast Kościan nie zwalniają tempa w II lidze. Po pokonaniu lidera z Gorzyc Wielkich tym razem uporali się na wyjeździe z zespołem z Legnicy.

Rywal nie należał do najmocniejszych. Zajmuje miejsce w dolnych rejonach tabeli, ale niejednokrotnie z takimi rywalami, którzy mają nóż na gardle gra się znacznie trudniej. Tutaj ta reguła się jednak nie sprawdziła. Tęcza Folplast dominowała od pierwszej do ostatniej minuty. Podopieczni trenera Dawida Nowaka rozpoczęli z animuszem i szybko postawili rywala do przysłowiowego kąta, prowadząc po pierwszych akcjach (1:5). Już wtedy gospodarze poprosili o pierwszy czas. Na nic to się jednak zdało, bo Tęcza dalej grała konsekwentnie w obronie i ataku. W 24 minucie przewaga gości z Kościana wzrosła do 8 trafień (6:14). W tym momencie trener EUCO UKS Dziewiątki Legnica poprosił o kolejną przerwę. Rywal ostatnie minuty pierwszej połowy zagrał lepiej, ale i tak tracił po 30 minutach 7 bramek (10:17). Przewaga Tęczy utrzymywała się także po przerwie i wynosiła cały czas w przedziale 6-8 bramek. W 57 minucie miejscowi zbliżyli się na 5 bramek, ale ostatnie słowo znów należało do konsekwentnych gości, którzy odnieśli pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo (30:37).

- Zaczęliśmy mocno w obronie. Skutecznie kończyliśmy ataki i I połowa zdecydowanie w naszym wykonaniu na plus. Po przerwie utrzymywaliśmy pewne prowadzenie, ale gra była szarpana, co spowodowane było też kombinowaną obroną Legniczan. Wygrana nie była zagrożona, a osobne podziękowania kieruję do niezawodnych naszych kibiców – powiedział Dawid Nowak, trener Tęczy Folplast Kościan.

EUCO UKS Dziewiątka Legnica – Tęcza Folplast Kościan 30:37 (10:17)