Kościan. Tęcza Folplast pokazała wielki charakter

Andrzej Bartkowiak
Tęcza Kościan
Nie byli faworytem spotkania, ale sprawili swoim fanom wielką niespodziankę. Szczypiorniak Gorzyce Wielkie, lider II ligi piłki ręcznej przegrał do meczu w Kościanie tylko raz i chciał utrzymać ten stan rzeczy...

Do przerwy rywal realizował swój plan, choć jego przewaga nad Tęczą Folplast nie była duża. To jednak Szczypiorniak prowadził po 30 minutach na kościańskim "Rataju" (13:16).
Rywal odskoczył potem nawet na 7 bramek. Szczypiorniak, mający w swojej kadrze doświadczonych zawodników, szczególnie braci Dutkiewiczów, ogranych na wyższym poziomie rozgrywkowym zwiększył przewagę już nawet do 7 bramek (23:16). Wtedy pewnie mało kto spodziewał się takiego zwrotu akcji, który miał nastąpić.
Tęcza się nie poddała i z mozołem odrabiała straty. Końcówka spotkania była niezwykle emocjonująca, bo podopieczni trenera Dawida Nowaka dogonili faworyta rozgrywek, a potem zadali decydujące ciosy. Duża w tym zasługa Dawida Wesołka, który w pewnym momencie wziął na siebie ciężar zdobywania bramek. Na zwycięstwo 31:29 zasłużyła jednak cała drużyna. Brawo Tęcza Folplast Kościan. Takie mecze na pewno budują zespół. Przypomnijmy, że w I rundzie w Gorzycach Wielkich górą był przeciwnik, który też wygrał dwoma trafieniami (34:32).

MKS Tęcza Folplast Kościan - SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 31:29 (13:16)

Bramki dla Tęczy Folplast zdobywali: Wesołek 7, Krystkowiak 5, Olejnik 5, Gessner 5, Dymkowski 3, Napierała 2, Graf 2, Piątek 1, Weiss 1.

Tęcza Folplast po tym zwycięstwie awansowała na 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Mimo porażki niezagrożony na pierwszym miejscu jest zespół z Gorzyc Wielkich, który zgromadził 47 "oczek".