Kościaniacy na podium PRO Turnieju Licheń Cup U-11

Andrzej Rajewicz
Kościaniacy na podium PRO Turnieju Licheń Cup U-11 APR Kościan
Drużyna orlika starszego Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan wywalczyła brązowe medale w prestiżowym Ogólnopolskim PRO Turnieju Licheń Cup U-11. Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka w drodze na podium pokonali Pogoń Szczecin 3:0.

Odbywający się od ponad pięciu lat PRO Turniej Licheń Cup to najsilniej obsadzony cykl ogólnopolskich turniejów piłkarskich, którego każda edycja to spora dawka futbolu na najwyższym poziomie od kategorii żak po juniora. W ostatnim trzydniowym turnieju w kat. U-11 wystartowała utytułowana drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan.

Podopieczni trenera Tomasza Woźniaka pokonali kolejno: AP Gmina Miękinia, GKS Krzemieniewo, KS Silesia Żarów, KS Zjednoczeni Września, LKS Orawa Jabłonka, Pogoń Szczecin, a ulegli tylko zwycięzcą turnieju Szkole Mistrzostwa Sportowego APR Ślesin i srebrnej ekipie Juventus Academy Bydgoszcz. Ostatecznie kościaniacy zajęli trzecie miejsce.

- Udanym występem w tak prestiżowym turnieju wskazujemy sobie nowy kierunek w dalszym rozwoju. Zdobyliśmy 36 bramek, a na listę strzelców wpisało się aż 10 moich zawodników i rewelacyjne spotkania zagrali nasi bramkarze Aleksander oraz Marek. Teraz przygotowujemy się do Ogólnopolskich Finałów Bielik Cup w Krakowie i rozegramy kolejne gry kontrolne pod kategorię młodzik - mówi trener Woźniak.

Klub prowadzi treningi m.in. na Orliku przy ul. Wyzwolenia 24 w Kościanie i nabory we wszystkich kategoriach wiekowych: skrzat (3-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat). Szczegóły pod tel. kom. 606 976 471 i www.facebook.com/apr.koscian .

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan w rozgrywkach dziecięcych i młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.