Kościański Bieg Przełajowy w niedzielny "Dzień Dobra" [FOTO]

Andrzej Rajewicz
Kościański Bieg Przełajowy w niedzielny "Dzień Dobra"
Kościański Bieg Przełajowy w niedzielny "Dzień Dobra" Kościan
W niedzielę 24 kwietnia w Parku Miejskim w Kościanie odbył się Kościański Bieg Przełajowy. Na starcie biegu pojawiło się około 130 biegaczy.

Wydarzenie sportowe towarzyszyło odbywającemu się w niedzielę w Kościanie "Dniu Dobra". Na starcie biegu pojawiło się około130 biegaczy, a także kilkudziesięciu miłośników marszów Nordic Walking.

Biegacze mieli do pokonania dystans 5 kilometrów. Na mecie zameldowało się blisko 80 uczestników. w niedzielnym biegu najlepszym był był Cezary Suchora. Jako drugi dobiegł Daniel Bosy, a trzecie miejsce zajął Rafał Tomowiak.

Wśród pań najlepszą dyspozycją dnia wykazała się Agnieszka Hahuła, druga była Maja Bultrowicz, a trzecia Paulina Szulczyńska.

Marsz Nordic Walking

Po rywalizacji biegaczy odbył się marsz Nordic Walking. Kijkarze mieli do pokonania 2 kilometry. Na starcie pojawiło się około 50 zawodników.

Najszybszy kijkarzem dnia był Nikodem Frąckowiak, który dosłownie o sekundę wyprzedził Ignacego Pudliszewskiego. Trzecie miejsce w niedzielnym marszu zajął Alan Szkudlarek. Jako czwarta na mecie wśród pań pojawiła się Zofia Schwarz. Druga była Nikola Sobczak, a trzecie miejsce zajęła Maja Han.
Kościański Bieg Przełajowy był kontynuacją Zimowych Biegów Przełajowych.