Koszykarze BC Obry Kościan pokonują czerwoną latarnie 2 Ligi Mężczyzn

Wojciech Andrzejewski
W ramach 24 kolejki II Ligi Mężczyzn BC Obra Kościan mierzyła się na wykeździe z PGE Turów Zgorzelec. Mecz rozpoczął się w niedzielę marca o godzinie 18:00.

Niedzielny rywal kościaniaków jest prawdziwą czerwoną latarnią II Ligi Mężczyzn. Do tej pory zespół z Zgorzelca nie wygrał żadnego spotkania. Ciężko w tu uwierzyć zważywszy na fakt, że niedawno wygrywali Mistrzostwo Polski.

Od samego początku meczu można było przypuszczać, że to Obra będzie dyktować warunki na parkiecie. Gospodarze jednak zaliczyli udany start, prowadząc 5:0. Obra szybko odrobiła straty i objęła prowadzenie 5:9. W połowie pierwszej kwarty na udany rzut za 2 punkty Mateusza Kaczmarka, PGE Turów odpowiedział w ten sam sposób. Wynik na tablicy wskazywał wtedy 12:17 dla gości z Kościana. Od tego momentu Obra przejęła całkowicie inicjatywę. Do końca pierwszej części meczu nie pozwolili rywalom zdobyć żadnych punktów.
Na atakowanej stronie parkietu błyszczał zwłaszcza Michał Rybakowski, co pozwoliło kościaniakom wygrać pierwszą kwartę 12:32, dzięki czemu „ustawili” sobie oni mecz od początku.

Druga kwarta była względnie wyrównana. Dwudziestopunktowa zaliczka z pierwszej kwarty spadła jednak w pewnym momencie do 10 oczek. Kościaniacy wzięli się szybko w garść i dzięki rzutowi osobistemu Pawła Ciążkowskiego schodzili na przerwę prowadząc 42:58.

W trzeciej części meczu oba zespoły wymieniały się ciosami. Kiedy gospodarzom z Zgorzelca udało się zbliżyć na 2,3 posiadania Obra szybko i skutecznie odpowiadała.Po 30 minutach gry kościaniacy prowadzili 64:81. Czwarta kwarta była już w zasadzie dopełnieniem formalności. Podopieczni Dominika Majchrzaka nie angażowali się już w obronie jak wcześniej. Efektem tego jest bardzo wysoki wynik ostatniej części gry, 35:30 dla gospodarzy. Ostatecznie to jednak Obra zwyciężyła w całym spotkaniu 99:111. Był to czwarty raz w tym sezonie kiedy Kościaniacy przekraczają granicę 100 oczek. Wcześniej udało im się w Kościanie w pierwszym starciu z PGE Turowem, w meczu z Intermarche II Zielona Góra oraz w poprzednim spotkaniu z BC Swiss Krono Żary.

Dla Obry punktowali: Michał Rybakowski 22, Norman Zuber 21, Patryk Stankowski 19, Mateusz Kaczmarek 16, Paweł Ciążkowski 11, Rafał Milczyński 7, Marcin Uliczka 6, Bartłomiej Pawlak 4, Stanisław Kiszka 3, Hubert Matuszczak 2. __