Laureaci konkursu „Gdzie szukać pomocy, gdy w rodzinie dochodzi do przemocy”

Andrzej Rajewicz
Andrzej Rajewicz
UMIG Śmigiel
Udostępnij:
Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak oraz Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego w Gminie Śmigiel do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie Barbara Kuderska uhonorowały zwycięzców oraz autorki wyróżnionych prac w konkursie pn. „Gdzie szukać pomocy, gdy w rodzinie dochodzi do przemocy”.

Założeniem konkursu było rozpropagowanie informacji o instytucjach pomocowych w zjawisku przemocy w rodzinie. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy tekstowo-graficznej, która zostanie użyta jako zakładka na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu.

Spośród nadesłanych prac uczniów klas piątych i szóstych szkoły podstawowej członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego uznali za najlepsze prace niżej wymienionych osób:

·

  • I miejsce: Maria Pieprzyk, Szkoła Podstawowa w Śmiglu (na zdjęciu druga uczennica od prawej)

  • ·

    II miejsce: Maria Skrzypczak, Szkoła Podstawowa w Śmiglu

  • ·

    III miejsce: Marcel Kobus, Zespół Szkół w Czaczu

·

  • Wyróżnienie: Aleksandra Wyrwa, Szkoła Podstawowa w Bronikowie

·

  • Wyróżnienie: Kamila Jaworska, Zespół Szkół w Czaczu.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodki upominek. Zwycięska praca została umieszczona na stronie internetowej ośrodka w zakładce „poradnictwo specjalistyczne”: https://ops.smigiel.pl/pomoc-w-przemocy-ulotka-przygotowana-przez-ucznia-szkoly-podstawowej-w-smiglu.html (dostępna także w pliku do pobrania poniżej)

- Ogłoszenie konkursu poprzedziły spotkania edukacyjne zorganizowane przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy współudziale Ośrodka Pomocy Społecznej oraz szkół, mające na celu upowszechnienie informacji na temat zjawiska przemocy domowej i jej negatywnych skutków. Spotkania te po konsultacjach z dyrektorami placówek oświatowych, przeprowadzone były przez panią Monikę Wyszogrodzką-Bobrowską, która jest pracownikiem socjalnym w śmigielskim ośrodku. Zadaniem prowadzącej zajęcia było przekazanie młodzieży wiedzy o instytucjach i miejscach, w których można otrzymać wsparcie specjalistów - Informuje UMIG Śmigiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie