Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 1:0 w CLJ U-18

Maciej Lehmann
Młodzi piłkarze Lecha Poznań znów mieli duże powody do radości. Wygrana z Legią Warszawa jest zawsze cenna Przemysław Świderski
Juniorzy starsi Lecha Poznań odnieśli cenne zwycięstwo w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów do lat 18. Podopieczni trenera Huberta Wędzonki w zaległym meczu 11. kolejki pokonali Legię Warszawa 1:0. Zwycięski gol padł po bardzo ładnej akcji rezerwowych Huberta Szulca, Jakuba Antczaka i Olivera Zaręby, który w 66. minucie wpisał się na listę strzelców.

Juniorzy starsi Lecha Poznań w tym sezonie potrafią nie tylko wygrywać bardzo wysoko jak choćby z Pogonią Szczecin 7:0, ale także zdarzały im się przykre porażki jak z Arką Gdynia 0:5. O ile w wyjazdowych meczach podopieczni Huberta Wędzonki spisywali się przeciętnie, o tyle we Wronkach radzili sobie bardzo dobrze, mając na koncie trzy zwycięstwa. Na mecz z Legią nie trzeba było naszych młodych piłkarzy szczególnie mobilizować. - Takie zwycięstwa zawsze smakują wyjątkowo - przyznał po meczu strzelec gola Oliver Zaręba.

Zanim jednak doczekaliśmy się bramki, mecz był bardzo wyrównany i toczony w niezłym tempie. W pierwszej połowie błysnął świetną interwencją Krzysztof Bąkowski, wybijając na rzut rożny bardzo groźny strzał Skwierczyńskiego. Bramkarz Lecha jeszcze wczoraj w Łodzi siedział na ławce rezerwowych reprezentacji U-21. Kilkanaście godzin później był jednym z bohaterów meczu, bo także w drugiej połowie obronił dwa niebezpieczne strzały legionistów.

Lechici natomiast byli bliscy strzelenia gola, po uderzeniu głową Kacpra Wachowiaka. Junior Lecha uderzył jednak z bliska w sam środek bramki.

W przerwie trener Wędzonka dokonał trzech zmian i okazała się, że rezerwowi rozstrzygnęli losy tego pojedynku. Bramkową akcję w 66. minucie rozpoczął Hubert Szulc, który zastąpił kontuzjowanego Adriana Ratajczyka. Najlepszy napastnik drużyny U-17 podał do Jakuba Antczaka, który świetnym prostopadłym podaniem między nogami obrońców Legii wypuścił „w uliczkę” Zarębę, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem mocnym uderzeniem w kierunku bliższego słupka wyprowadził Lecha na prowadzenie.

Goście ruszyli do odrabiania strat. Lech cofnął się zbyt głęboko, czekał na kontry, ale nie potrafił sfinalizować żadnej z nich. Wykazać musiał się za to Bąkowski, którego dwie parady w końcówce meczu uratowały poznaniakom zwycięstwo.

Juniorzy Lecha Poznań po tej wygranej awansowali na ósme miejsce w tabeli. Legia pozostała na szóstym miejscu.

Lech Poznań U-18 – Legia Warszawa U-18 1:0 (0:0)
Bramka: Zaręba (66.)

Lech Poznań: Krzysztof Bąkowski - Jędrzej Strózik, Kacper Wachowiak, Patryk Waliś, Adrian Tymiński - Karol Fietz, Antoni Kozubal (60. Jakub Antczak), Kacper Sommerfeld (55. Michał Marszałkiewicz) - Antoni Prałat (84. Jakub Złoch), Adrian Ratajczyk (46. Hubert Szulc), Maksym Czekała (46. Oliver Zaręba)