Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Minister wręczył medale działaczom SKS „Jantar” z Racotu [FOTO]

Andrzej Rajewicz
Minister wręczył medale działaczom SKS „Jantar” z Racotu.
Minister wręczył medale działaczom SKS „Jantar” z Racotu. SKS Jantar
Dwie osoby zasłużone dla działalności SKS "JANTAR" Racot odebrały z rąk ministra sportu Witolda Bańki Brązowe Krzyże Zasługi. Pierwszą wyróżnioną osobą jest pani Barbara Tlałka, drugą osobą, doskonale znany w racockim środowisku Tadeusz Kowalczyk.

Dwie osoby zasłużone dla działalności SKS "JANTAR" Racot odebrały z rąk ministra sportu Witolda Bańki Brązowe Krzyże Zasługi. Pierwszą wyróżnioną osobą jest pani Barbara Tlałka, drugą osobą, doskonale znany w racockim środowisku Tadeusz Kowalczyk.

Poniżej przedstawiamy uzasadnienie dla obu wyróżnień:

Barbara Tlałka swoje 38-letnie życie zawodowe związała z Domem Dziecka we Wschowie, gdzie pracowała jako wychowawca, pedagog i od 1995 roku do dzisiaj jest jego dyrektorem. Wspólnie z władzami powiatu doprowadziła do przekształcenia dużej placówki w Dom typu rodzinnego dla 14 dzieci. W swojej pracy duży nacisk kładzie na wszechstronny rozwój podopiecznych, przygotowanie ich do samodzielnego życia. Współpracuje z licznymi instytucjami i organizacjami. Wychowankowie osiągają sukcesy w ogólnopolskich konkursach literackich, artystycznych, gdzie nagrodami są wyjazdy zagraniczne. Od wielu lat krzewi ideę olimpijską. Wraz z wychowankami uczestniczy w Centralnych Inauguracjach Dnia Olimpijczyka, Piknikach Olimpijskich, spotkaniach z medalistami olimpijskimi. Dzięki współpracy z SKS Jantar w Racocie 8 wychowanków wyjeżdżało kibicować polskim sportowcom na Igrzyska Olimpijskie do Turynu, Vancouver, Londynu, Soczi, Rio de Janeiro. Ustawicznie poszukuje sponsorów, by zapewnić dzieciom
wypoczynek zimowy i wakacyjny. Ma przestrzeni wielu lat dzieci wyjeżdżają na obozy wędrowne /1989-1998/, na obozy letnie do Lginia /1984-2016/, do Harrachova /2009-2016/, a zimą na narty do Harrachova /2010-2016/. Pozyskuje środki na rozwój edukacyjny / stypendia /. Efektem są coroczne matury i studia. Wychowankowie studiują w Krakowie, Zielonej Górze, Poznaniu. Jej kreatywność, umiejętność kierowania rozwojem wychowanków została wysoko oceniona przez Wojewodę Lubuskiego, co zaowocowało
przyznaniem tytułu Społecznika Roku w latach 2010 i 2016. Od 1984 roku związana z działalnością SKS „Jantar”. Wraz z wychowankami uczestniczyła w obozach, biwakach i wycieczkach organizowanych przez Klub. W wielu wyjazdach na Igrzyska Olimpijskie pełniła funkcję opiekuna i wychowawcy. Pani Barbara Tlałka cieszy się wielkim uznaniem w swoim środowisku. W latach 2006-2010 była radną Rady Miejskiej we Wschowie. Od 2011 r. już drugą kadencję jest ławnikiem sądowym.

Tadeusz Kowalczyk:
Zatrudniony w oświacie od 1989 roku 2. 8 lat pracy, staż pracy ogółem 40 lat (od 1977 roku), od 23 lat działa na rzecz rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży szkolnej oraz, propagowania zdrowego trybu życia oraz promowania idei olimpijskiej, współorganizator dwudziestu trzech edycji Biegu Olimpijskiego w Racocie (w latach 1994-2017), w których bierze udział co roku ok.1000 osób; od 11 lat działa na rzecz integracji ze środowiskami ludzi niepełnosprawnych - współorganizator jedenastu edycji Olimpiady bez Barier w Racocie (w latach 2006-2017), imprezy sportowo-rekreacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych, w której biorą udział uczestnicy z terenu województwa wielkopolskiego, a zwłaszcza z terenu powiatu kościańskiego (każdego roku bierze udział ok. 300 osób). Od 4 lat działa na rzecz integracji ze środowiskami seniorów współorganizator czterech edycji Igrzysk III Wieku w Racocie, imprezy sportowo-rekreacyjnej dla seniorów z terenu gminy Kościan, ale także z powiatu kościańskiego i województwa wielkopolskiego (każdego roku bierze udział ok. 300 osób). Od 1992 roku współorganizator Wiosennych Biegów Przełajowych w Racocie; cyklicznej imprezy sportowo rekreacyjnej, propagującej zdrowy i sportowy tryb życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych; był współorganizatorem i czynnie uczestniczył w wielu akcjach zbiórki złomu, z których pozyskane środki były przeznaczone na dofinansowanie rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Kościan; Jest niezwykle lubiany w środowisku szkolnym; w szczególności przez młodzież. Wspiera działalność SKS „Jantar” poprzez pomoc w organizacjach wielu przedsięwzięć takich jak jubileusze, spotkania ze sportowcami, wyjazdy młodzieży na imprezy sportowe w kraju i zagranicą.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscian.naszemiasto.pl Nasze Miasto