Młoda Tęcza tuż za podium na turnieju w Buku

tecza-koscian.pl
Szczypiorniści Tęczy Kościan z rocznika 2006 i młodsi wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Spartakus Cup, który odbywał się w dniach od 1 do 3 czerwca w Buku.

Turniej rozgrywany był w systemie każdy z każdym w czasie 24 punkty jeden mecz. Oprócz Tęczy uczestniczyło w nim dziewięć zespołów z całego kraju: Trops Poddębice, Szczypiorniak Ostrów Wielkopolski, Victoria Piaseczno, Szczypiorniak Gniezno, AZS Politechnika Koszalińska, Vive Kielce, Śląsk Wrocław, Start Konin oraz gospodarze Spartakus Buk. Było zatem sporo grania na wysokim poziomie.

Ostatecznie, pierwsze miejsce zajęła Victoria Piaseczno. Na drugiej pozycji uplasował się Śląsk Wrocław, a trzecia lokata przypadła Startowi Konin. Tuż za podium znaleźli się kościaniacy, którzy, co godne podkreślenia, na dziewięć rozegranych spotkań przegrali zaledwie dwa. Do miejsca na podium zabrakło naprawdę niewiele. Mimo to, doświadczenie zebrane w tego typu zawodach z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Tuż po zakończeniu wręczono także nagrody indywidualne. Z naszej ekipy wyróżnieni zostali Mikołaj Grębowski oraz Tobiasz Dziubała. Ponadto, wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe statuetki. Dla trójki najlepszych przygotowane zostały puchary oraz medale.

Tęcza Kościan - Start Konin 8:7.

Bramki dla Tęczy zdobywali: Kaniewski 20, Firlej 13, Tomaszewski 11, Dziubała 8, Nowak 7, Waldhelm 6, Majorek 5, Grębowski 4, Bartkowiak i Mocek po 3 oraz Jaźwiński 2. W zespole zagrali również: Amborski, Kasiński i Balcerzak. Team poprowadził trener Dawid Nowak wraz z kierownikiem Karolem Kaniewskim.

Turniej piłki ręcznej w gminie Górno - zobacz film!

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0