Niespodzianka z udziałem BC Obry Kościan. Cenna wyjazdowa wygrana

Andrzej Bartkowiak
FB BC Obra Kościan
O bardzo miłą niespodziankię postarali się koszykarze II-ligowej BC Obry Kościan, którzy pokonali na wyjeździe czołowy zespół grupy D – Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie.

O triumfie zespołu z Kościana zadecydowała świetna skuteczność. To był dzień Obry, która od początku toczyła zacięty mecz. Co prawda minimalnie przegrała I kwartę, ale szła cały czas niemal łeb w łeb, a po trójkach na koniec pierwszej połwy w wykonaniu Stanisławaiaka i Rybakowskiego odskoczyła na 9 punktów (47:56). Po przerwie goście mieli nawet 13 punktów więcej. Nie dali sobie już wydrzeć wygranej. Po ofensywnej grze Obra wygrała 96:110, trafiając aż 14 razy zza łuku przy skuteczności takich rzutów sięgającej 56 procent!

Dijo Polkąty Kąty Wrocławskie – BC Obra Kościan 96:110 (27:25, 20:31, 23:22, 26:32)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 29 (3x3), Ciążkowski 16 (3x3), Kiszka 16 (2x3), Krówczyński 15 (2x3), R.Milczyński 14, Rybakowski 9 (2x3), Hebdzyński 4, Łukanus 4 (1x3), Stanisławiak 3 (1x3)