Obra znowu zagra w finale Okręgowego Pucharu Polski

Michał Dominiczak
Obra 1912 Kościan drugi rok z rzędu zagra w finale Okręgowego Pucharu Polski. Stało się tak po wyjazdowym zwycięstwie nad liderem leszczyńskiej B-klasy MTS Pawłowice 2:0.

Nasza drużyna podchodziła do spotkania z niżej notowanym rywalem z szacunkiem. We wcześniejszym etapie rozgrywek MTS eliminował bowiem m.in. Krobiankę Krobia, czy Wisłę Borek Wlkp, grające w klasie okręgowej.

Przewaga kościaniaków nie podlegała dyskusji nawet przez chwilę. Mimo to, przez długi czas utrzymywał się wynik 1:0. Otworzył go już w 6 minucie przepięknym strzałem z około 40 metrów Kamil Tomowiak. W kolejnym okresie, podopieczni Krzysztofa Knychały stworzyli sobie mnóstwo dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia. Krystian Łukaszyk trzykrotnie obijał poprzeczkę natomiast po strzale Michała Gelerta piłka trafiła w słupek. Przysłowiową kropkę nad „i” postawił na trzy minuty przed końcem meczu Filip Tylczyński.

Ostatecznie, Obra pokonała na boisku w Pawłowicach tamtejszy MTS 2:0, dzięki czemu awansowała do finału. W nim zmierzy się z Heliosem Czempiń, który po rzutach karnych wyeliminował Koronę Piaski. Pucharowy finał na szczeblu naszego okręgu odbędzie się w środę 25 kwietnia o godz. 17:30 w Czempiniu lub w Kościanie.

Okręgowy Puchar Polski dla KKS Kalisz - zobacz film!