Olejnik show w Obornikach. Kolejne trzy punkty Tęczy

tecza-koscian.pl
Kolejne efektowne zwycięstwo mają na swoim koncie nasi szczypiorniści. Po pełnym emocji widowisku, Tęcza Kościan pokonała na wyjeździe Bór Oborniki Śląskie 38:36.

Początek spotkania był wyrównany. Następnie do głosu doszli kościaniacy. Niewielkie prowadzenie Tęczy utrzymywało się do 22 minuty. Wtedy to, po celnym rzucie Boru było remisowo, po 13. W końcówce pierwszej odsłony, gospodarze nie byli tak skuteczni. Nie potrafili wykorzystać przewagi liczebnej na boisku. Tęcza utrzymywała wysoki poziom gry. Wynik do przerwy brzmiał 19:16.

Po zmianie stron, obie drużyny prezentowały bardzo ofensywny handball. Niemal każda przeprowadzona akcja kończyła się bramką. Rezultat cały czas był jednak pod kontrolą gości. Gdy tylko oborniczanie zmniejszyli dystans, podopieczni Dawida Nowaka odskakiwali. Tak było praktycznie przez całą drugą połowę. Dopiero w samej końcówce, nie mający nic do stracenia miejscowi, zdecydowali się na szaleńczy zryw, czym napędzili sporo strachu kościaniakom. Ostatnie słowo należało jednak do Tęczy, a mianowicie Cierniewskiego, który ustalił wynik meczu na 38:36.

Ojcem zwycięstwa naszego zespołu okazał się zdobywca 13 bramek, Daniel Olejnik. Pozostali strzelcy Tęczy: Marcin Musielak 7, Tomasz Piątek 6, Kamil Gessner 4, Dawid Graf, Eryk Napieralski i Kamil Napierkowski po 2 oraz Adam Ryba i Aleksander Cierniewski po 1 bramce.

Piłka ręczna: Gwardia Koszalin - Sokół Kościerzyna - zobacz film!