Outsider postawił się Pompax Tęczy Leszno. Rycerze i Obra nie dają szans

Andrzej Bartkowiak
Koszykarki Pompax Tęczy Leszno były zdeecydowanymi faworytkami wyjazdowego spotkania we Wrocławiu z młodzieżą Ślęzy. Zadanie zrealizowały, ale nie było łatwo. W pełni kontrolę nad rywalem mieli za to Rycerze Rydzyna.

I-ligowy, żeński zespół z Leszna mecz w stolicy Dolnego Śląska rozpoczął niemrawo. Nieoczekiwanie to młodzież prowadzona przez trenera Jarosława Krysiewicza dotrzymywała kroku trzeciemu zespołowi rozgrywek. Dodajmy, że nie tylko dotrzmywała tego kroku, ale po 10 minutach prowadziła nawet różnicą 4 punktów (20:16). Dopiero w 17 minucie leszczynianki zdołały doprowadzić do remisu, kiedy skutecznym wejściem pod kosz popisała się Iga Walentowska. Potem skuteczną trójką postraszyła Pisera, która za chwilę skutecznie wykorzystała też dwa punkty z linii rzutów wolnych, po których prtzyjezdne wreszcie prowadziły (36:31). Tęcza utrzymała to prowadzenie do przerwy, a po zmianie stron szybko zyskały znaczną przewagę. W 30 minucie po trafieniu Grabskiej było to już 19 punktów (65:46). Drużyna z Wielkopolski nie roztrwoniła już tego, co zdołała sobie po trudnej walce wywalczyć i wygrała ostatecznie w hali Sportów Walki AWF Wrocław (75:66).

Ślęza II Wrocław – Pompax Tęcza Leszno 66:75 (20:16, 16:25, 13:24, 17:10)

Punkty dla Pompax Tęczy zdobywały: Pisera 26 (3x3), Walentowska 19 (4x3), Ratajczak 11 (10 zb), Szloser 5 (1x3), Pietrzak 4 (1x3), Hołtyn 4, Grabska 4, Pacholczyk 2, Kuczyk 0, Matuszewska 0, Siwińska 0, Jędryczka 0.

Rycerze zdobyli Kłodzko

Lider II ligi mężczyzn, koszykarze Rycerzy Rydzyna jechali do Kłodzka po wygraną i cel zrealizowali prowadząc od początku do końca. Goście rozpoczęli spotkanie od dwóch trójek, których autorami byli Kasiński i Samolak. Ten pierwszy zakończył I kwartę celnym rzutem wolnym, po której było już (25:13) dla gości. Trener zespołu z powiatu leszczyńskiego – Jędrzej Jankowiak był na tyle pewnym przewagi, że przez cały czas rotował składem, a przewaga gości utrzymywała się cały czas naz podobnym poziomie, co oznaczało tylko to, że nasz zespół miał w tym spotkaniu wszystko pod kontrolą. Przed ostatnimi 10 minutami w hali kłodzkiego OSiR było (66:50) dla Rycerzy. Goście postawili pieczęć na wygranej w ostatnich 10 minutach, w której wygrali co prawda gospodarze, ale ani na chwilę nie byli w stanie zbliżyć się niebezpieczny dla gości dystans. Lider nie zawiódł wygrał pewnie (85:72) jeszcze bardziej umacniają się na szczycie grupy D, ponieważ swój mecz w Prudniku przegrał dotychczasowy wicelider z Pleszewa, który poległ w Prudniku, który teraz wskoczył za plecy Rycerzy, oba wspomniane drużyny tracą już do ekipy z powiatu leszczyńskiego po 5 punktów.

Zetkama LaNonna Doral Kłodzko – Rycerze Rydzyna 72:85 (18:25, 15:18, 22:23, 22:19)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Milczyński 15, Sanny 15 (1x3), Sobiech 15 (1x3), Kasiński 14 (2x3, 10 zb), Samolak 13 (3x3), Chanas 6, Świerczyk 4, Nawrocki 2, Domagała 1, Zacharski 0.

Rezerwy Stali gorsze od BC Obry

Za ciosem poszli koszykarze BC Obry Koscian, którzy gościli w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zmierzyli się z rezerwami Stali. Gospodarze nie mogli skorzystać w tym meczu z większej ilości zawodników pierwszej drużyny. Obra to wykorzystała, choć I kwarta nie wskazywała na to, że będzie łatwo (22:23). Na początku II kwarty Stal nawet prowadziła, ale po serii gości (8:0) prowadzenie przeszło w ręce przyjazdnych, którzy do przerwy wypracowali już 15 punktów przewagi. Po zmianie stron na chwilę rywal zbliżył się jeszcze na (57:62), ale początek ostatniej ćwiartki rozwaił nadzieje Ostrowian. Obra wypunktowała przeciwnika 101:83 i jest blisko zapewnienia sobie gry w play-off.

Nabzdyk BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – BC Obra Kościan 83:101 (22:23, 18:32, 23:20, 20:26)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Ciążkowski 28 (10 zb), Rybakowski 18, Kaczmarek 11, Kiszka 10, Konieczny 8, Kin 8, R.Milczyński 7, Łukanus 6, Hebdzyński 3, Stanisławiak 2.